fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dane sugerują, że bolidy Ferrari odzyskały sporo prędkości na prostych

Dane sugerują, że bolidy Ferrari odzyskały sporo prędkości na prostych

Nowy sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Wszystkie ekipy biorące udział w rywalizacji mają nadzieję, że będą jeszcze bardziej konkurencyjne niż przed rokiem. Nie inaczej jest w przypadku Scuderii Ferrari. 

Sezon 2020 był najgorszym dla Scuderia Ferrari od 1980 roku. Jednak Mattia Binotto ma nadzieję na odwrócenie sytuacji w 2021 roku:

W zeszłym roku głównym problemem była prędkość na prostych, niekoniecznie sam brak mocy. Dużo pracowaliśmy nad jednostką napędową i aerodynamiką samochodu, aby zmniejszyć opór samochodu. Według naszych symulacji, w oparciu o to, co widzimy w zakresie mocy z hamowni, z danych z tunelu aerodynamicznego również myślę, że odzyskaliśmy sporo prędkości na prostych. Spodziewam się więc, że prędkość nie będzie już takim problemem, jakim była. Mamy nadzieję, że będziemy konkurencyjni, ale będziemy to wiedzieć dopiero w Bahrajnie, ponieważ zawsze jest to względne w stosunku do tego, co robią inni. Ale wierzymy, że nasz samochód jest z pewnością bardziej wydajny w porównaniu do tego, który mieliśmy w zeszłym roku, a kiedy mówię wydajny, mam na myśli to zarówno z punktu widzenia aerodynamiki, jak i z punktu widzenia jednostki napędowej.

Binotto nawiązał do zeszłorocznego sezonu:

Z pewnością ostatni rok był wielkim, wielkim rozczarowaniem. Wiemy, że nie możemy powtórzyć tak złego wyniku; wiemy, że musimy lepiej poradzić sobie w 2021 roku. Tego właśnie oczekuję i myślę, że to naprawdę kwestia mentalności: mentalności zespołu, mentalności kierowców, a jako szef zespołu bez wątpienia jestem w pełni świadomy odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa będąc częścią takiej ekipy. Czuję… nie presję, ale czuję odpowiedzialność, a także dumę i wiem, że początkowo musimy po prostu spisywać się lepiej i to jest część mojej odpowiedzialności. To, co moim zdaniem pomoże nam odzyskać formę w 2021, to nasza wola zwycięstwa. Nie mówię, że będziemy wygrywać – myślę, że musimy być realistami. Są samochody, które były bardzo, bardzo mocne w zeszłym roku, a przy częściowo zamrożonym rozwoju samochodu z pewnością będą znowu bardzo mocne w 2021 roku. Ale myślę, że wola zwycięstwa, nasze zaangażowanie, skupienie i świadomość, że liczy się każdy pojedynczy szczegół oraz determinacja będzie znów ważna i pomoże w postępach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Ferrari F8 Tributo sportowym kobiecym samochodem roku
Next post
Ferrari 348 GT Michelotto Competizione sprzedane za blisko 360 000 euro

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Dane sugerują, że bolidy Ferrari odzyskały sporo prędkości na prostych