fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś runda na Spa-Francorchamps w ACLeague

Dziś runda na Spa-Francorchamps w ACLeague

O 19:30 rozpocznie się 70-minutowa sesja treningowa w serii GTE w lidze organizowanej przez ACLeague w symulatorze Assetto Corsa. Następnie na 20:40 zaplanowano 20-minutowe kwalifikacje. O 21:00 ma wystartować 120-minutowy wyścig. 

Zespół Scuderia ForzaItalia.pl reprezentują Luka, Lucjan Próchnica i MrFloyd, jeżdżący Ferrari 458 GT2, których nadwozia zdobi włoskie tricolore. W trwającej dwa tygodnie sesji prekwalifikacyjnej Lucjan wykręcił drugi najszybszy czas okrążenia (2:16.893), a Luka uplasował się tuż za nim, czyli an trzeciej pozycji (2:16.932). MrFloyd był 43, co oznacza start w SEMI-PRO. Co ciekawe, 11 najwyższych lokat przypadło Ferrari. Jednym z takich samochodów pojedzie Damian Lempart, kierowca wyścigowy znany z tego, że przedarł się do świata rzeczywistych wyścigów jeżdżąc w wirtualnym świecie.

Wydarzenie na Spa-Francorchamps będzie transmitowane na żywo na YouTubie i okraszone komentarzem. Start transmisji zaplanowano na godzinę 20:40:

Obecnie zespół Scuderia ForzaItalia.pl zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej po rundzie w Bahrajnie, a nasi kierowcy utrzymują się na 4 (Lucjan), 10 (Luka) i 23 (MrFLoyd) lokacie. 

Wrażeniami przed rundą na Spa podzielił się Lucjan:

W prekwalifikacjach w ramach około 40-minutowej sesji udało mi się zejść z 2:17.6, na 2:16.9, z potencjałem na jeszcze lepszy czas. Mam nadzieję, że tempo będzie dopisywać, choć wciąż obawiam się powtórki z Bahrajnu, czyli popełniania licznych błędów. Braku przygotowań jak dotąd nie było widać w kwalifikacjach lub prekwalifikacjach, ale właśnie w trakcie samego wyścigu. Na szczęście sesja treningowa jest bardzo długa i zamierzam ją w pełni wykorzystać. 

Szacunek do swojego zespołowego kolegi czuje Luka:

Po niezbyt udanym występie w Bahrajnie, poświęciłem trochę więcej czasu na dostrojenie ustawień. Również pod kątem dłuższych przejazdów, gdyż w poprzedniej rundzie skupiłem się tylko na czasie pojedynczego kółka, co przełożyło się na słabe tempo wyścigowe.
Prekwalifikacje ukończone na dość wysokim miejscu jest dla mnie małym zaskoczeniem. Z mojego czasu idzie urwać co najmniej pół sekundy. Być może nie wszyscy zawodnicy odkryli swoje karty.
Celem na Spa jest dotrzymanie tempa Lucjanowi i powalczenie o miejsce w top 5.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Luka

Poprzedni wpis
W klasyfikacji zespołowej wygraliśmy międzynarodową serię ACRL
Następny wpis
Fiat skupi się na produkcji aut miejskich z rodziny 500

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dziś runda na Spa-Francorchamps w ACLeague