fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA i Engie EPS łączą siły w sektorze elektromobilności

FCA i Engie EPS łączą siły w sektorze elektromobilności

Fiat Chrysler Automobiles i włoska firma zajmująca się magazynowaniem energii – Engie EPS – podpisały protokół ustaleń w celu utworzenia spółki typu joint venture. Oba przedsiębiorstwa mają ambicję, aby zostać liderami w sektorze elektromobilności.

Plan zakłada wykorzystanie zasobów finansowych i śladu przemysłowego FCA oraz technologicznego know-how i zasobów intelektualnych firmy Engie, dysponującej ponad setką patentów. Obie firmy zakładają, że uda im się podpisać wszystkie umowy do końca 2020 roku. Przedsiębiorstwa już wcześniej ze sobą współpracowały, o czym wspomniał prezes FCA Mike Manley:

Podpisanie protokołu ustaleń jest owocem trzyletniej współpracy obu firm, która pozwoliła na realizację naprawdę przełomowych projektów, takich jak wprowadzenie na rynek ekskluzywnego urządzenia FCA easyWallbox, łatwego w obsłudze modułu ładowania plug-and-play, niedawno uruchomionego projektu pilotażowego V2G oraz innowacyjnych pakietów energetycznych zorientowanych na klienta. Przewidywane wspólne przedsięwzięcie umożliwiłoby jeszcze większe zaangażowanie obu stron w rozszerzenie zakresu dotychczasowej współpracy i dalszy rozwój innowacyjnych produktów i usług w celu umożliwienia i wsparcia płynnego przejścia na elektryczną mobilność w Europie.

Tak jak w przypadku wszystkich innych transakcji, tak i tutaj obie firmy muszą otrzymać zezwolenie od różnych organów i instytucji. Dobrej myśli jest prezes Engie Carlalberto Gulielminotti:

Podpisanie niniejszego protokołu ustaleń jest świadectwem wspólnego zobowiązania, które ma na celu przyspieszenie zmian w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Włochy odcisnęły głębokie piętno na historii dzięki swojej doskonałości w przemyśle motoryzacyjnym oraz rozwoju innowacyjnych technologii w sektorze energetycznym. To wspólne przedsięwzięcie jest szansą na skonsolidowanie tego dziedzictwa, a jednocześnie na kształtowanie przyszłej drogi do bardziej ekologicznej mobilności.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Abarth Rally Cup zakończony. Ekipa Rallytechnology na 4. miejscu
Next post
Porównanie Ferrari 330 GT 2+2 i GTC4Lusso. Dzieli je 50 lat

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA i Engie EPS łączą siły w sektorze elektromobilności