fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Italy przedłuża umowę sponsorską z Juventusem Turyn

FCA Italy przedłuża umowę sponsorską z Juventusem Turyn

29 grudnia 2020 roku Fiat Italy S.p.A., spółka zależna, należąca do Fiat Chrysler Automobiles N.V., ogłosiła przedłużenie do czerwca 2024 roku umowy sponsorskiej z drużyną piłkarską Juventus Football Club S.p.A. 

Zawarte porozumienie przewiduje opłatę sponsorską w wysokości 45 mln euro rocznie, z zastrzeżeniem pewnych zmian, które zależą od wyników sportowych. Jak donoszą obie strony, przedłużenie umowy świadczy o pozytywnej i długotrwałej współpracy podmiotów. 

Co ciekawe, SportBusiness przyznał w 2019 roku nagrodę Best Partnership of the Year właśnie Juventusowi i FCA. Nagroda przyznawana jest zarówno zwycięskim klubom, jak i markom. Liczą się innowacyjność, kreatywność i najlepsze praktyki w ujęciu partnerstwa. Kryteria są następujące: długość współpracy, jego atrakcyjność, przykłady reaktywności w aktywizacji do współpracy z kluczowymi odbiorcami oraz uzyskane wyniki w zestawieniu z określonymi uprzednio celami.

Jeep rozpoczął swój główny sponsoring z włoskim klubem piłkarskim na podstawie 3-letniej umowy w latach 2012-2015. Kolejna umowa została określona na czas 6 lat, do 2021 roku. Już w 2019 roku powrócono do negocjacji w sprawie odnowienia sponsoringu. I jak wskazał SportBusiness, oba podmioty mają wspólne interesy poza samą relacją sponsorską. W spółce FCA swój udział ma rodzina Agnelli, która jest także udziałowcem (i to sporym – 64%) w klubie piłkarskim Juventus.

Według badań przeprowadzonych przez włoską firmę konsultingową StageUp i badawczą IPSOS, Jeep ma najwyższy poziom uznania wśród kibiców piłkarskich we Włoszech – aż 23% wśród respondentów Serii A. Co więcej, odsetek kibiców Juventusu wzrósł z 32% do 38% na przestrzeni lat 2002-2019. Rosnąca wartość relacji Juventusu z Jeepem została dostrzeżona w październiku 2019 roku, kiedy klub ogłosił, że FCA Włochy zgodziła się na zwiększenie rocznego stałego wynagrodzenia o 25 mln euro na lata 2019-2020 i 2020-2021. Decyzja ta opierała się na doskonałych wynikach osiągniętych przez klub, poprawionym rankingu UEFA oraz zwiększeniu świadomości marki Juventus na poziomie światowym.

Świadomość marki Jeep za pośrednictwem relacji z Juventusem może być również mierzona w metrykach mediów społecznościowych, w których Jeep mocno urósł w latach 2016-2019. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Powtórka z fizyki, czyli wycieczka Stelvio Quadrifoglio
Next post
Lamborghini dostarczyło pierwszego Siana w USA na czas, tuż przed świętami

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA Italy przedłuża umowę sponsorską z Juventusem Turyn