fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA rusza z oficjalnym programem renowacji klasycznych aut

FCA rusza z oficjalnym programem renowacji klasycznych aut

Szef FCA Heritage – Roberto Giolito – podczas targów Retromobile 2018 ogłosił uruchomienie nowego programu o nazwie Reloaded by Creators, w ramach którego firma będzie oferowała kolekcjonerom „asortyment interesujących modeli”.

Nowa dywizja ma funkcjonować według schematu polegającego na zakupie, odrestaurowaniu i odsprzedaży specjalnie wyselekcjonowanych klasycznych samochodów. Producent w ten sposób chce przywrócić dawną świetność wyjątkowym modelom. Sam pomysł inspirowany jest muzeami sztuki. Zdaniem FCA Heritage, tego rodzaju działania są realizowane w ramach projektu kulturowego, na którym skorzystać mają zarówno kolekcjonerzy, jak i miłośnicy klasycznych aut.

Lancia Fulvia Montecarlo

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczane na szukanie kolejnych rzadkich modeli marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth. Następnie wybrane egzemplarze zostaną poddane renowacji, wzbogacając historyczną kolekcję producenta. W momencie uruchomienia programu, FCA Heritage wystawiło na sprzedaż Alfę Romeo Spider z 1991 roku oraz SZ z 1989, Lancię Fulvię Coupe Montecarlo 1973 i Appię Coupe z 1959 oraz wyjątkowego Fiata 124 Sport Europa, sygnowanego przez Pininfarinę.

Za projekt nadwozia tego ostatniego modelu odpowiada Tom Tjaarda. Kabriolet ważący 1060 kg napędzany jest 2-litrowym silnikiem o mocy 105 KM osiąganych przy 5500 obr/min. Fiatem można osiągnąć prędkość nawet 180 km/h. Pojazd od początku był własnością producenta. Przejechano nim mniej niż 10 000 km.

Do wszystkich pięciu modeli producent dołącza certyfikat autentyczności. Broszury, zdjęcia i opisy wystawionych na sprzedaż samochodów znajdziecie na oficjalnej stronie www.fcaheritage.com.

Niektóre z tych samochodów będzie można podziwiać do 11 lutego na wystawie Retromobile 2018, która odbywa się w Paryżu, we Francji.

Alfa Romeo Spider
Alfa Romeo Spider

FCA Heritage

Dział FCA Heritage został powołany do życia w 2015 roku. Poza nowo uruchomionym programem, w jego ofercie znajdziemy szeroki zakres usług, w tym certyfikowany serwis renowacyjny dla osób prywatnych, będących w posiadaniu klasycznych modeli marki Alfa Romeo, Fiat, Lancia lub Abarth. Departament bierze czynny udział w różnorodnych wystawach – jesienią 2017 mieliśmy okazję obejrzeć ich ekspozycję na targach w Padwie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

FCA Heritage, Alfa Romeo SZ
Previous post
FCA Heritage weźmie udział w paryskim Retromobile 2018
Next post
Mazurskie szutry

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA rusza z oficjalnym programem renowacji klasycznych aut