fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage weźmie udział w paryskim Retromobile 2018

FCA Heritage weźmie udział w paryskim Retromobile 2018

Dział FCA Heritage promujący dziedzictwo włoskich marek, bierze udział w kolejnej edycji Retromobile w Paris Expo Porte de Versailles w dniach od 7 do 11 lutego 2018 roku.

W związku z powyższym, odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć na żywo takie modele jak m.in. Fiat Dino 2400, Abarth 2400, Lancia Appia, Alfa Romeo SZ, a także Abartha 695 Rivale i Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio. Przy okazji Roberto Giollito, szef FCA Heritage, zaprezentuje projekty, nad którymi jego departament obecnie prowadzi prace.

Lancia Appia Coupe została zaprezentowana w 1953 roku. Na przestrzeni 10 lat do produkcji trafiły 3 różne serie tego modelu, przy czym na podstawie tej pośredniej stworzono wiele wariacji – Allemano, Boano, Zagato, Ghia, Vignale, Viotti czy eleganckie, zaawansowane technologicznie, czterodrzwiowe coupe 2+2, sygnowane przez Pininfarinę. Auto napędzane było silnikiem o pojemności 1,1 litra i mocy 53 KM.

FCA Heritage, Lancia Appia Pininfarina

Fiat Dino 2400 coupe powstał w wyniku współpracy między Fiatem a Ferrari, które dostarczało nowe jednostki V6. Dzięki temu włoska marka z Maranello była w stanie wyprodukować wystarczająco dużo silników, by móc brać udział w startach Formuły 2. W efekcie Dino coupe w momencie debiutu podczas targów motoryzacyjnych w Turynie (1967) pod względem technologicznym wyprzedzało swoje czasy – napędzane było silnikiem 2.0 V6 o mocy 160 KM, który z czasem zastąpiono 180-konną jednostką 2.4.

FCA Heritage, Fiat Dino

Abarth 2400 coupe pokazany został w Genewie w 1959 roku. Pojazd pod względem konstrukcyjnym czerpał garściami z Fiata 2100. Był produkowany w latach 1962-1964. Pod maską skrywał 6-cylindrowy silnik serii 2400 o mocy 140 KM, dzięki któremu potrafił pognać z prędkością 200 km/h.

FCA Heritage, Abarth 2400

Alfa Romeo SZ zadebiutowała w Genewie w 1989 roku. We włoskiej fabryce Terrazzano di Rho powstało 1036 egzemplarzy tego modelu. Auto napędzane było 3-litrowym silnikiem o mocy 210 KM, który współpracował z 5-biegową skrzynią ręczną. Mierzący 4059 mm długości pojazd o rozstawie osi 2510 mm ważył 1256 kilogramów.

FCA Heritage, Alfa Romeo SZ

FCA Heritage

Dział FCA Heritage powstał w 2015 roku. W jego ofercie znajdziemy szeroki zakres usług dla kolekcjonerów i entuzjastów włoskich marek, którzy mogą skorzystać m.in. z certyfikowanego serwisu renowacyjnego. Departament bierze czynny udział w różnorodnych wydarzeniach historycznych poświęconych klasycznym samochodom. Jesienią mieliśmy okazję obejrzeć ich ekspozycję na targach w Padwie.

Co ciekawe, niedawno swoje 30-lecie świętował Fiat Tipo pierwszej generacji, który z biegiem czasu staje się coraz bardziej pożądanym pojazdem na rynku wtórnym.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Puchar ForzaItalia.pl w ramach Classicauto Cup
Fiat 124 Sport Spider Europa
Następny wpis
FCA rusza z oficjalnym programem renowacji klasycznych aut

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA Heritage weźmie udział w paryskim Retromobile 2018