fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA w ramach akcji charytatywnej sprzedaje szkice ikonicznych modeli

FCA w ramach akcji charytatywnej sprzedaje szkice ikonicznych modeli

Inicjatywa charytatywna FCA na rzecz najbardziej bezbronnych dzieci i ich edukacji – nazwana stART Again – powstała w ramach współpracy z Save the Children, międzynarodową organizacją, która od ponad wieku stara się chronić zagrożone dzieci i gwarantować im przyszłość. Z myślą o niesieniu pomocy FCA sprzedaje 136 kopii szkiców najbardziej ikonicznych modeli z gamy Abartha, Alfy Romeo, Fiata, Fiata Professional, Lancii i Jeepa.

Rysunek jest jednym z głównych sposobów przekazywania wiadomości, komunikowania się. Jest to forma ekspresji w zasięgu każdego człowieka, forma najczęściej praktykowana przez dzieci. Rysunki były punktem wyjścia dla projektantów z FCA Centro Stile przy tworzeniu projektu stART Again, który ma na celu zapewnienie pomocy, materiałów, edukacji, nadziei i stworzenie możliwości dla 100 000 dzieci mieszkających w najbardziej poszkodowanych obszarach Włoch.

W wyniku pandemii Covid-19 dzieci musiały drastycznie zmienić swoje przyzwyczajenia, podobnie jak dorośli. Koniec szkoły, sportu i gier, wizyt u dziadków czy na placach zabaw. Organizacja Save the Children zauważyła, że wybuch koronawirusa może mieć niszczycielski wpływ na życie i przyszłość milionów najmłodszych osób. Nie brakuje dzieci znajdujących się w swoistej pułapce między rosnącym ubóstwem materialnym – w samych tylko Włoszech jest jeszcze milion dzieci zagrożonych popadnięciem w skrajne ubóstwo – a brakiem możliwości edukacyjnych z powodu zamknięcia szkół.

Więcej o projekcie opowiedział Klaus Busse, szef FCA Centro Stile:

Wzornictwo polega nie tylko na tym, jak pojazd jest wykonany i co sobą reprezentuje – jest to również nośnik emocji. Dla nas, projektantów, którzy regularnie tworzą rysunki w ramach wykonywanego zawodu, doskonałość w wykonaniu szkiców staje się potężnym środkiem komunikacji. Chcemy wziąć te znaki graficzne za punkt wyjścia, podzielić się nimi z fanami naszych marek i z tymi, którzy chcą wnieść swój własny wkład w przyszłość dzieci, które przeżywają teraz bardzo trudne czasy.

Z nominalnym wkładem w wysokości zaledwie 20 euro możesz również kupić kopię wybranego przez siebie szkicu. Wpływy ze wszystkich sprzedaży zostaną wykorzystane przez Save the Children na zapewnienie bardzo potrzebnych materiałów, materiałów dydaktycznych i wsparcia dla tysięcy dzieci we Włoszech. Szkice można znaleźć na poniższych stronach:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Dziś wyścig na torze Spa
Następny wpis
8C gwiazdą Storie Alfa Romeo

3 komentarze

 1. marcin j
  22 czerwca 2020 at 09:31 — Odpowiedz

  Ktoś się orientuję czy to jest w formacie cyfrowym czy na papierze ?

  • Juliusz Cezar
   22 czerwca 2020 at 14:51 — Odpowiedz

   Tak, na stronkach jest Digital painting

  • 29 czerwca 2020 at 11:50 — Odpowiedz

   Kupiłem jedną sztukę, do pobrania jest plik 8867x5011px, JPEG

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA w ramach akcji charytatywnej sprzedaje szkice ikonicznych modeli