fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Forza Alfa! Poznajcie najbezpieczniejsze auto roku

Forza Alfa! Poznajcie najbezpieczniejsze auto roku

Euro NCAP w zeszłym roku rozbił 29 aut. Teraz instytut wyróżnił pięć samochodów, które osiągnęły najlepsze wyniki w testach zderzeniowych w 2010 roku.


W 2010 roku Euro NCAP poddał testom zderzeniowym 29 nowych modeli, z których 65 proc. zdobyło najwyższą pięciogwiazdkową ocenę, w porównaniu do 90 proc. w 2009 roku. Zdaniem inżynierów z Euro NCAP 25-procentowy spadek jest wynikiem wprowadzenia na początku 2010 roku ostrzejszych kryteriów oceny. Słowem nie wszyscy producenci potrafili sprostać znacznie wyższym wymaganiom.

W połowie 2010 roku okazało się, że inżynierowie Alfa Romeo kolejny raz zaprojektowali i zbudowali niezwykle bezpieczny samochód, który zastosowanymi rozwiązaniami nawet wybiega w przyszłość. Przypominamy, że debiutująca na rynku w setne urodziny marki z Mediolanu Giulietta, otrzymała prestiżowe pięć gwiazdek w teście Euro NCAP, a całkowita ilość zdobytych punktów wyniosła 87/100. Tym samym wynik ten uczynił Alfę Giuliettę najbezpieczniejszym kompaktem wszech czasów. Jak podkreślają ludzie z Euro NCAP – Giulietta już dzisiaj spełnia wymagania, które ta instytucja postawi producentom w 2012 roku, kiedy system oceny osiągnie najbardziej rygorystyczny poziom.

Teraz Euro NCAP podsumował testy przeprowadzone w minionym roku i przyznał wyróżnienia dla najbezpieczniejszych samochodów, przebadanych w 2010 roku. Spośród aut kompaktowych, które sprawdzili inżynierowie, najbezpieczniejsza okazała się właśnie Alfa Romeo Giulietta. Ł»aden producent do dziś nie wprowadził na rynek bezpieczniejszego auta kompaktowego. Tym samym dzięki temu tytułowi, Giulietta znalazła się w grupie pięciu najbezpieczniejszych samochodów 2010 roku.

Oto najbezpieczniejsze auta 2010 roku w poszczególnych klasach:
-samochody kompaktowe: Alfa Romeo Giulietta
-samochody małe: Honda CR-Z
-samochody 4×4: Kia Sportage
-samochody luksusowe: BMW serii 5
-minivany: Toyota Verso

Co ważne,  Giulietta stanęła także na najwyższym podium jako samochód zapewniający najlepszą ochronę dorosłych pasażerów spośród wszystkich samochodów przetestowanych w 2010 roku. Włoskie auto gwarantuje aż 97-procentowy poziom ochrony osób dorosłych. Podczas gdy drugie miejsce należy do BMW serii 5 – 95 proc. Podium uzupełniają razem Kia Sportage i Honda CR-Z – oba auta zasłużyły na 93 proc. Ostatnia w tym zestawieniu jest Toyota Verso – 89 proc.

Najgorsze oceny w 2010 roku zdobyły dwa auta – Citroen Nemo (trzy gwiazdki) oraz chiński Landwind CV9, który otrzymał tylko dwie gwiazdki z pięciu możliwych.

Poprzedni wpis
Turini czeka na Polaków. Oto relacja z pierwszej ręki...
Następny wpis
Wywiad z Rafałem Płatkiem

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Forza Alfa! Poznajcie najbezpieczniejsze auto roku