fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Heritage Hub: imponująca wystawa upamiętniająca pierwsze 75 lat marki Abarth

Heritage Hub: imponująca wystawa upamiętniająca pierwsze 75 lat marki Abarth

Abarth za kilka dni skończy 75 lat: kolejny rekord marki. Z tej okazji dział dziedzictwa Stellantis postanowił zorganizować tymczasową wystawę w swoim Heritage Hub, wykorzystując bezcenną kolekcję firmy oraz klasyczne samochody prywatnych kolekcjonerów, którzy zgodzili się je udostępnić.

Znajdująca się przy wejściu do muzeum w Turynie wystawa obejmuje 38 modeli z prywatnych kolekcji i pojazdów Abarth firmy Stellantis: od pierwszej 500-tki tuningowanej przez Carlo Abartha – tej, którą ustanowił sześć rekordów prędkości i wytrzymałości na torze Monza w 1958 roku – po legendarnego Abartha 1000 SP z lat 60. i zupełnie nowego Abartha 695 75° Anniversario, oddającego hołd historii Skorpiona i słynnemu silnikowi 1. 4 T-Jet. W ramach limitowanej serii powstanie 1368 sztuk (jego pojemność skokowa to właśnie 1368 cm³).

Wystawa jest kontynuowana we wnętrzach Heritage Hub, gdzie przechowywane są klasyczne samochody Abarth. Miejsca te są rzadziej odwiedzane, ponieważ znajdują się z dala od głównych obszarów tematycznych muzeum. Wystawa jest idealną okazją do podziwiania tych klejnotów światowych sportów motorowych, ponieważ prezentacja podkreśla ich wyjątkowość pod względem wzornictwa, innowacji technologicznych i osiągnięć sportowych. Aby uczynić tę rocznicę jeszcze bardziej ekscytującą, zespół Heritage stworzył i przygotował małą, ale wielką niespodziankę dla odwiedzających wystawę.

Wystawa poświęcona Abarthowi będzie otwarta dla publiczności przez około trzy miesiące, począwszy od 12 kwietnia, po zakupie biletu na wycieczkę z przewodnikiem po Heritage Hub. Więcej informacji, rezerwacje i zakupy są dostępne pod linkiem.

Parę słów dodał od siebie Roberto Giolito, szef Stellantis Heritage:

Opowiadanie o kluczowych etapach Abartha jest okazją do ponownego odkrycia rekordowych samochodów, rewolucyjnych zestawów tuningowych i legendarnych wyścigów, które wyznaczyły postęp technologiczny i osiągnięcia marki w sportach motorowych. Wszystko to należy do przeszłości i teraźniejszości Abartha, wraz z zaangażowaniem i dumą ludzi, którzy z biegiem czasu pracowali w fabrykach i biurach oraz na torach wyścigowych. Świętowanie tej rocznicy oznacza pamięć o nieocenionych ludziach, osiągnięciach sportowych i dziedzictwie technologicznym Abartha, a także konsolidację nierozerwalnej więzi, która łączy różne pokolenia klientów pod sztandarem misji założyciela, jaką są maksymalizacja osiągów, kunszt i ciągłe udoskonalanie techniczne. Wszystko to można wyraźnie zobaczyć na wystawie, którą przygotowaliśmy w naszym centrum, z wszystkimi jej emocjami i technologią, które z pewnością docenią zarówno najbardziej doświadczeni eksperci marki, jak i młodzi fani najbardziej śmiałych osiągnięć sportowych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Pagani zaprezentowało swój zestaw do simracingu
Next post
Lancia pokazała nowego Ypsilona na ulicach Turynu w trzecim epizodzie serii dokumentalnej

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Heritage Hub: imponująca wystawa upamiętniająca pierwsze 75 lat marki Abarth