fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pagani zaprezentowało swój zestaw do simracingu

Pagani zaprezentowało swój zestaw do simracingu

Zestaw do simracingu wykorzystuje włókno węglowe, zakrzywiony wyświetlacz, wydajny komputer i – co najważniejsze – komponenty pochodzące z Huayry R. Sprzęt opracowano we współpracy z Racing Unleashed. Zestaw został zaprojektowany tak, aby zapewnić autentyczne wrażenia Pagani. Nie jest to tylko marketingowa hiperbola, ponieważ sprzęt wykorzystuje takie samo włókno węglowe, jakie znajdziemy w hipersamochodach. Otwory wentylacyjne mają pomagać w chłodzeniu wysokowydajnego komputera, na którym działa m.in. Assetto Corsa Pro.

Oprócz przyciągającego wzrok wyglądu zewnętrznego, symulator oferuje dokładnie taki sam zakres regulacji, jak w prawdziwej Hyuarze R. Zarówno fotel, jak i pedały, zostały przeniesione do zestawu. Do tego towarzyszy im duży panoramiczny wyświetlacz, a także frezowane elementy aluminiowe.

Producent powiedział, że zespoły inżynierów i projektantów skrupulatnie pracowały, aby zapewnić wierne odtworzenie każdego szczegółu. Obejmuje to prowadzenie, dynamikę i efekty aerodynamiczne prawdziwego samochodu, dzięki trzem stopniom swobody zapewniającym kierowcy wskazówki dotyczące nachylenia, przechyłu i odchylenia. Wszystkie te funkcje zostały przetestowane i zweryfikowane w testach przeprowadzanych przez profesjonalnych kierowców i pilotów rozwojowych, przechodząc od symulatora do rzeczywistego hipersamochodu. Choć nie zostało to powiedziane wprost, bazując na zacytowanej wypowiedzi najprawdopodobniej zestaw został wyposażony w ruchomą platformę.

Pagani twierdzi, że symulator jest niezwykle wierny i wciągający, ponieważ wspólny projekt sprzętu i oprogramowania pozwolił na wyjątkowy realizm w odtwarzaniu ruchów samochodu i charakterystyki asfaltu. Właściciele mogą jeździć indywidualnie lub zarezerwować zdalne sesje coachingowe, aby poznać nowe tory i podszkolić swoje umiejętności. Firma będzie również organizować wirtualne wydarzenia, a właściciele będą mogli rywalizować między sobą w wyzwaniach i wyścigach.

Pomimo tego, że wygląda jak zaawansowana technologicznie zabawka dla ultra-bogatych, Pagani zauważyło, że symulator zaprojektowano tak, aby pomóc właścicielom zapoznać się z pojazdem, poprawić ich umiejętności jazdy i poczuć się komfortowo na różnych torach. Jest to ważne, ponieważ program Arte in Pista pozwala klientom w pełni doświadczyć potencjału osiągów swoich pojazdów poprzez bogaty kalendarz ekskluzywnych wydarzeń odbywających się na najbardziej prestiżowych torach FIA na świecie. W efekcie właściciele mogą nauczyć się toru i tego, jak ich samochód będzie sobie na nim radził, zanim doświadczą jazdy na realnym obiekcie.

Parę słów dodał od siebie Franco Morsino stojący na czele działu ds. dynamiki w Pagani:

Naszym celem było stworzenie profesjonalnego, dynamicznego symulatora jazdy o niezwykłym poziomie immersji i realizmu, który przyczyni się do ciągłego doskonalenia stylu jazdy naszych klientów. Naszą ambicją było przekształcenie go w prawdziwy obiekt designerski, produkt o wartości artystycznej, który ma zająć poczesne miejsce w domach właścicieli Huayry R.

Symulator będzie początkowo dostępny wyłącznie dla właścicieli Huayry R, choć ostatecznie ma być oferowany wszystkim.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Pierwsze produkcyjne Maserati MC12 trafiło na aukcję
Next post
Heritage Hub: imponująca wystawa upamiętniająca pierwsze 75 lat marki Abarth

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Pagani zaprezentowało swój zestaw do simracingu