fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Limitowany Huracan Super Trofeo Evo. Powstanie 10 sztuk

Limitowany Huracan Super Trofeo Evo. Powstanie 10 sztuk

Lamborghini Squadra Corse świętuje dziesięć lat międzykontynentalnych mistrzostw z limitowaną edycją Huracána Super Trofeo Evo, który powstanie w zaledwie 10 egzemplarzach. Huracán Super Trofeo Evo 10th Edition zadebiutował na Spa-Francorchamps w weekend wyścigowy, kiedy to na tym torze odbywała się 24-godzinna rywalizacja w ramach Blancpain GT Series.

Samochód został zaprojektowany z myślą o uczczeniu ważnych osiągnięć Lamborghini w wyścigach. Jego malowanie ma podkreślać muskularne kształty oraz aerodynamikę. Nie zabrakło także włoskich barw, które swój początek mają na masce i idą wzdłuż nadwozia, przecinając się na dachu. Auto pomalowano w ekskluzywnym kolorze matowej szarości.

Jednak ten model nie jest wyjątkowy tylko ze względu na swoje nadwozie – Huracan Super Trofeo 10th Edition wyróżnia się również specjalną plakietką z numerem konkretnego egzemplarza (począwszy od nr 1, po nr 10), certyfikatem podkreślającym oryginalne pochodzenie, podpisanym przez takie sławy, jak Stefano Domenicali (dyrektor generalny Automobili Lamborghini), Maurizio Reggiani (dyrektor techniczny) i Giorgio Sanna (szef działu ds. motorsportu). W komplecie jest także uszyty na miarę kombinezon firmy OMP.

Podobnie jak Super Trofeo Evo w standardowej konfiguracji, kolekcjonerska, limitowana edycja jest również wyposażona w 6-stopniową sekwencyjną przekładnię X-Trac, ABS sygnowany przez Bosch Motorsport, kontrolę trakcji Motec i opony Pirelli P Zero DHD2. We wnętrzu znajdują się elementy wykończone w Alcantarze.

Ponadto, dzięki całkowicie nowemu oprogramowaniu silnika, moc dostarczana przez wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 litra wzrosła do 630 KM. Auto jest ucieleśnieniem doświadczenia, które projektanci zbierali od 2009 roku i modelu Gallardo LP560-4 Super Trofeo.

W Sant’Agata Bolognese, dział badań i rozwoju oraz dywizja ds. motorsportu od zawsze ściśle ze sobą współpracuje, co zresztą potwierdzają słowa Maurizio Reggiani:

Huracán Super Trofeo Evo 10th Edition jest hołdem dla naszej tradycji, przejawem synergii pomiędzy Squadra Corse a działem badań i rozwoju, dwoma podmiotami połączonymi ciągłym procesem dążenia do doskonałości: sport motorowy pozwala nam ulepszać produkty, które z kolei będą stanowić podstawę samochodów wyścigowych przyszłości. Są to dwie spirale, które przeplatają się nierozerwalnie, tworząc DNA Lamborghini.

Dla Giorgio Sanny, szefa wyścigów motorowych Lamborghini, Huracán Super Trofeo Evo 10 Edition to kolejny kamień milowy w życiu poświęconym wyścigom:

Wydaje mi się, że to było wczoraj, kiedy w 2009 roku jako kierowca testowy brałem udział w debiutanckim wyścigu Gallardo Super Trofeo na torze Adria. Minęło dziesięć lat, przepełnionych emocjami i niezapomnianych doświadczeniami. To właśnie one doprowadziły do powstania Squadra Corse oraz światowej sławy, udanej serii Huracan Super Trofeo Evo.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Oto Fiat Tipo TCR od Tecnodom Sport
Następny wpis
Wystawiono na sprzedaż pierwsze wyprodukowane Ferrari F50

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Limitowany Huracan Super Trofeo Evo. Powstanie 10 sztuk