fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowa Pantera!

Nowa Pantera!

De Tomaso PanteraDeTomaso Pantera to jeden z najbardziej znanych modeli włoskiej manufaktury z Modeny, założonej przez Argentyńczyka Alejandro de Tomaso. Dziś, po reaktywacji kultowej marki, planowane jest wprowadzanie kolejnego po Deauville modelu, którym ma być właśnie nowa Pantera.


Po informacji o odrodzeniu się marki De Tomaso, jej miłośnicy oczekiwali prezentacji następcy kultowej Pantery. Jednak pierwszym modelem zaprezentowanym przez producenta był wątpliwej urody crossover o nazwie Deauville. Dziś wiadomo, że we włoskich zakładach w Grugliasco pracują już nad następcą kultowego modelu. Zakamuflowany pojazd został przyłapany, kiedy wyjeżdżał z fabryki. Szef  De Tomaso – Gianmario Rossignolo – zapewnia, że model ten zadebiutuje przed końcem roku 2011.

Najprawdopodobniej nastąpi to jesienią, na salonie samochodowym w Los Angeles.  Niewiele można powiedzieć o stylistyce, gdyż model był dosyć starannie zakamuflowany. Zwarta, dynamicznie nakreślona, niska sylwetka daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z rasowym samochodem sportowym. Dźwięk jaki dochodzi z układu wydechowego, może świadczyć o tym, że nową Panterę będzie napędzał ten sam co  Deauville, ośmiocylidrowy silnik benzynowy o mocy 550 KM.

Jednak projekt karoserii nie jest zupełnie nowy. Podobny concept car został zauważony na torach w Wielkiej Brytanii w 2007 roku. Wtedy doszukiwano się w nim nowego modelu Noble lub Lotusa. Po małym śledztwie magazynu CAR okazało się, że to projekt firmy C2P Automotive, a za stylistykę auta odpowiadało studio Motocity Europe. Prawdopodobnie sprzedali gotowy projekt De Tomaso, które wprowadzi kilka modyfikacji tworząc z niego nową wizję Pantery. Jak na razie to tylko przypuszczenia i pozostało nam czekać  cierpliwie na  oficjalne zdjęcia nowego DeTomaso.Tekst: Jakub Ziółkowski, zdjęcia: Youtube

Poprzedni wpis
TZ3 Stradale
Następny wpis
Mini test mini Fiata

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nowa Pantera!