fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowe Alfy Romeo będą debiutować co rok, aż do 2026

Nowe Alfy Romeo będą debiutować co rok, aż do 2026

Alfa Romeo będzie wprowadzać nowy model co roku, aż do 2026 roku. Jako pierwszy zadebiutuje SUV Tonale – jego premierę zapowiedziano na rok 2022. 

Tak przynajmniej wynika ze słów dyrektora generalnego marki, Jeana-Philippe’a Imparato:

Alfa Romeo będzie wprowadzać nowy model każdego roku do 2026 roku. Począwszy od 2027 roku wszystkie nowe pojazdy Alfa Romeo będą elektryczne.

Tonale, którego produkcja początkowo miała się rozpocząć do końca 2021 roku, zostanie zaprezentowany w marcu przyszłego roku, a sprzedaż we Włoszech rozpocznie się w czerwcu.

Imparato powiedział wcześniej, że Alfa Romeo będzie musiała poprawić swój model biznesowy, co oznaczało dodanie dwóch nowych crossoverów do linii produkcyjnej – obok Tonale znajdzie się mniejszy crossover Brennero.

Marka zapowiedziała również, że skupi się na zwiększeniu swojej obecności na rynku amerykańskim. Nie wiadomo jeszcze, czy któryś z crossoverów dołączy do Stelvio i będzie sprzedawany w USA, ale oczekiwania rynku dotyczące dużych pojazdów sugerują, że mniejszy crossover raczej nie trafi do Stanów Zjednoczonych.

Alfa Romeo skupi się jednak na dostarczaniu przyjemności z jazdy, a nie na technologii. Imparato powiedział niedawno, że nie chce sprzedawać iPada z samochodem wokół niego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari wysłało zaproszenie klientom na zaplanowaną na listopad premierę Icony
Next post
Co Chris Harris uważa o Lamborghini Sianie?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Nowe Alfy Romeo będą debiutować co rok, aż do 2026