fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Co Chris Harris uważa o Lamborghini Sianie?

Co Chris Harris uważa o Lamborghini Sianie?

Lamborghini Sian FKP 37 jest najmocniejszym modelem produkcyjnym włoskiego producenta, a podczas 30. sezonu Top Gear, który został wyemitowany na początku tego roku, Chris Harris miał okazję go przetestować.

Harris w przeszłości był krytyczny wobec niektórych modeli Lamborghini, wyrażając szczególną niechęć do Huracana z powodu nadmiernej podsterowności. Ma jednak o wiele lepsze zdanie na temat Siana i wydaje się być pod wrażeniem tego, co producent przygotował w tym limitowanym modelu opartym na Aventadorze.

Prowadzący Top Gear testował Siana na torze wyścigowym i nie powstrzymywał się przed niczym, doprowadzając samochód do granic możliwości. Harris zauważył, że samochód jest wyjątkowo żwawy i podatny na nadsterowność, czego nie można powiedzieć o wielu modelach Lamborghini korzystających z napędu na wszystkie koła, takich jak ten.

Na YouTubie można obejrzeć niepublikowany wcześniej na tej platformie pełen materiał z recenzji Chrisa Harrisa:

https://youtu.be/3BGryXR4nTE 

Harris twierdzi również, że choć Sian jest hybrydą, nie powinien być traktowany jako rywal Ferrari SF90 Stradale, ponieważ jego system hybrydowy jest tylko niewielką częścią układu napędowego, który jest zdominowany przez uwielbianą 6,5-litrową wolnossącą jednostkę V12. W przeciwieństwie do SF90 Stradale Sian posiada tylko mały silnik elektryczny o mocy 34 KM. Wykorzystuje on również kompaktowy superkondensator zamiast baterii litowo-jonowej.

https://youtu.be/xnANW6nYF9s  

Chociaż wspomaganie elektryczne jest tylko minimalne Harris twierdzi, że pomaga ono wygładzić pasmo mocy Siana, dzięki czemu wydaje się on niesamowicie szybki.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Nowe Alfy Romeo będą debiutować co rok, aż do 2026
Next post
Fiat 500 zwyciężył w kategorii Mały Samochód Roku w News UK Motor Awards

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Co Chris Harris uważa o Lamborghini Sianie?