fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oliver Webb wystartuje w serii Pure ETCR w elektrycznej Giulii

Oliver Webb wystartuje w serii Pure ETCR w elektrycznej Giulii

Romeo Ferraris ogłosiło, że Oliver Webb uzupełni skład kierowców na sezon 2021 PURE ETCR. 30-letni Brytyjczyk dołącza do wcześniej wcielonych do zespołu zawodników, na który składają się: Stefano Coletti, Luca Filippi i Rodrigo „Digo” Baptista. Poprowadzi Giulię ETCR by Romeo Ferraris w nowej serii dla samochodów elektrycznych, która rozpocznie się w Vallelunga w dniach 18-20 czerwca.

Webb, urodzony w 1991 roku, testował już samochód zbudowany przez konstruktora z Opery podczas oficjalnych testów przeprowadzonych w dniach 5-6 maja na rzymskim torze. Mógł ocenić samochód w konfiguracjach o różnych poziomach mocy i szybko znalazł wspólną więź z personelem Romeo Ferraris.

Oliver debiutował w samochodzie klasy Touring, ale mógł skorzystać ze swoich wcześniejszych doświadczeń z elektrycznymi układami napędowymi. W 2020 roku wziął udział w dwóch wyścigach Jaguara I-Pace eTrophy w Berlinie, a w przeszłości testował także Formułę E.

Webb uzyskał prestiżowe wyniki w samochodach jednomiejscowych, od Formuły Renault 2.0, British F3, Formuły Renault 3.5 do Indy Lights w USA, ale także w wyścigach wytrzymałościowych. W 2014 roku wygrał European Le Mans Series i stanął na podium w klasie LMP2 podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Coletti i Filippi pojadą jednym samochodem, a Baptista i Webb – drugim. Więcej o przygotowaniach do sezonu wspomniała Michela Cerruti, piastująca stanowisko dyrektora operacyjnego w Romeo Ferraris:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać Olivera w zespole, uzupełniając nasz skład na 2021 PURE ETCR. Pracowaliśmy już wspólnie na testach w Vallelunga na początku maja, gdzie Oliver wniósł swoje doświadczenie z bardzo pozytywnym podejściem. Dzięki niemu Stefano, Luca i Rodrigo, będziemy mieli wysokiej klasy zespół, który pozwoli nam podjąć nowe wyzwanie, jakim są wyścigi samochodów elektrycznych.

Oliver Webb:

Jestem niezwykle podekscytowany dołączeniem do serii Pure ETCR z Romeo Ferraris. To jest nowe przedsięwzięcie dla mnie z moim pierwszym razem w samochodach turystycznych, a także pierwszym razem w serii pojazdów elektrycznych w pełnym wymiarze czasu. Nie mogę się doczekać wyzwania!

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
GP Azerbejdżanu: Leclerc 4., Sainz 8. i Kimi 10.
Next post
Do 2030 gama modelowa Fiata ma stać się w pełni elektryczna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Oliver Webb wystartuje w serii Pure ETCR w elektrycznej Giulii