fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto limitowany Abarth 695 70°Anniversario

Oto limitowany Abarth 695 70°Anniversario

Podczas Abarth Days 2019 zaprezentowany został Abarth 500 w specjalnej edycji 695 70°Anniversario. Inżynierowie dopracowali aerodynamikę przy zastosowaniu specjalnego spojlera, który ma poprawiać przyczepność i stabilność przy wyższych prędkościach. 

Wyprodukowanych zostanie zaledwie 1949 egzemplarzy. Liczba nawiązuje do roku, w którym założono firmę Abarth & C. Auto powstało jako hołd dla 70-lecia marki i z myślą o jej fanach. Jego wyróżnikiem jest specjalny spojler, opracowany w tunelu aerodynamicznym w Orbassano w Turynie, który może zostać ustawiony w jednej z 12 pozycji, pod kątem od 0 do 60 stopni. Przy 200 km/h potrafi generować siłę docisku rzędu 42 kilogramów.

Oprócz regulowanego spojlera, Abarth 695 70° Anniversario ma wiele elementów nawiązujących do przeszłości marki. Są to m.in. zielony lakier Monza 1958 (hołd dla pierwszych Abarthów 500, które ustanowiły sześć międzynarodowych rekordów na torze Monza w ciągu jednego roku), aktywny układ wydechowy Monza z czterema końcówkami oraz jasnoszare akcenty zewnętrzne Campovolo. W tym samym kolorze są naklejki skorpiona na masce oraz szachownica na dachu. 

Spośród nieco mniej oczywistych detali wymienić można m.in. staromodną czcionkę. Nadkola limitowanej edycji Abartha wypełniają 17-calowe obręcze aluminiowe SuperSport, za którymi skrywają się czerwone zaciski Brembo i tarcze w rozmiarach 305 mm z przodu i 240 mm z tyłu. Zastosowanie wydajniejszych hamulców jest jak najbardziej uzasadnione, bowiem inżynierowie zwiększyli moc 1,4-litrowego silnika do 180 KM. Moment obrotowy 250 Nm przekazywany jest na przednią oś. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 6,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 225 km/h. 

We wnętrzu znajdziemy ekskluzywne fotele kubełkowe Sabelt Tricolore oraz tabliczkę z unikatowym numerem każdego z 1949 egzemplarzy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari: Nasz silnik nie ma dużej przewagi nad jednostką Mercedesa
Next post
W Abarth Days 2019 wzięło udział ponad 5000 osób

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Oto limitowany Abarth 695 70°Anniversario