fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Po 26 latach znaleziono skradzione Ferrari Mondial z 1987 roku

Po 26 latach znaleziono skradzione Ferrari Mondial z 1987 roku

Ferrari Mondial z 1987 zostało skradzione w Holandii w 1994 roku. Pojazd odzyskano po 26 latach.

Lokalne media donoszą, że Mondial został po raz pierwszy odnaleziony przez holenderską straż pożarną podczas ćwiczeń szkoleniowych na szlaku wodnym IJ w Amsterdamie w czerwcu. Policja została powiadomiona o tym dziwnym odkryciu 17 czerwca, a 29 czerwca zorganizowała własną podwodną akcję. Po napotkaniu pewnych problemów z odzyskaniem pojazdu, Ministerstwo Obrony zostało wezwane do udzielenia pomocy. Dokładnie 8 lipca wyciągnięto pojazd z toru wodnego. 

Wkrótce władze zdołały ustalić, że był to zaginiony Mondial z 1994 roku. Nie udało im się ustalić, jak długo Ferrari znajdowało się na dnie drogi wodnej. Niezależnie od wszelkich okoliczności pojazd został zniszczony przez wodę.

Policja nie była w stanie znaleźć w pojeździe żadnych dowodów, które mogłyby skierować go w stronę sprawców. Stwierdzono jedynie, że we włoskim samochodzie nie doszło do żadnego przestępstwa z użyciem przemocy. Samochód został następnie przekazany ubezpieczycielowi, po czym trafił na złomowisko. Pracownicy złomowiska, ze względu na spore zainteresowanie, postanowili wydać oficjalne oświadczenie:

Na razie umieściliśmy samochód na wystawie w naszej firmie. Jest duże zainteresowanie tym pojazdem – zarówno kompletnym, jak i jego częściami. Rzecz w tym, że nie wolno nam sprzedawać samochodu kompletnego, chyba że do muzeum – w takich okolicznościach rząd zrobi wyjątek. W innym przypadku rozbierzemy go na części, które co prawda nie mogą trafić do innych pojazdów, ale mogą zasilić czyjąś kolekcję lub zostać użyte jako mebel.

Na 26 jaar vermist te zijn geweest heeft de inmiddels beruchte Ferrari Mondial dan eindelijk zijn laatste rustplaats bereikt.Helaas heeft de lange tijd onderwater de auto geen goed gedaan, oordeel zelf…

Opublikowany przez De Ooyevaar Autodemontage Środa, 22 lipca 2020

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Alfa Romeo Racing ORLEN i Scuderia Ferrari gotowe na GP Wielkiej Brytanii
Następny wpis
Oto torowe Lamborghini Essenza SCV12

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Po 26 latach znaleziono skradzione Ferrari Mondial z 1987 roku