fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ruszyła rejestracja do Ferrari Esports Series 2021

Ruszyła rejestracja do Ferrari Esports Series 2021

Po sukcesie debiutanckiego sezonu 2020, w którym wzięło udział 20 000 kierowców z Europy, Ferrari rozpoczęło z dniem 16 marca kwalifikacje do tegorocznej edycji Ferrari Esports Series. Zwycięzca otrzyma możliwość dołączenia do słynnego zespołu Ferrari Driver Academy Esports Team. Rywalizacja rozpocznie się w kwietniu tego roku. Nowy sezon stanowi kontynuację sukcesu inauguracyjnego Ferrari Esports Series z 2020 roku. Po karkołomnych zmaganiach wyłoniony został 21-letni włoski kierowca, zwycięzca serii – Giovanni Da Salvo. 

Turniej w 2021 roku będzie wykorzystywał symulator opracowany przez Kunos Simulazioni – Assetto Corsa. Kierowcy będą jeździć 4 samochodami Ferrari, w tym dwoma dostępnymi wyłącznie dla uczestników serii – 488 Challenge Evo i 488 GT3 Evo

Etap kwalifikacji rozpocznie się od czterech sesji typu hotlap, które wyłonią uczestników wyścigów kwalifikacyjnych, trwających od 5 kwietnia do końca lipca. Najlepszych 48 kierowców zakwalifikuje się do głównych zawodów Ferrari Esports Series, które potrwają od końca sierpnia do listopada. Zwieńczeniem sezonu będzie udział 24 najlepszych kierowców w Wielkim Finale zaplanowanym na połowę grudnia, w ramach którego odbędą się trzy wyścigi i zadecydują o tym, kto zostanie mistrzem Ferrari Esports Series 2021. Całe wydarzenie będzie transmitowane na kanale Twitch Ferrari Esports w ostatni wtorek miesiąca od końca sierpnia do końca trwania sezonu. 

Aby uatrakcyjnić zabawę i rywalizację, do formatu w 2021 roku dodane zostały dwa elementy – zarejestrowani gracze będą mieli szansę wziąć udział w losowaniach nagród przez cały sezon – więcej szczegółów zostanie ujawnionych wkrótce. Zwycięzca każdego losowania zostanie ogłoszony na żywo przez zespół komentatorów. Po drugie, w 2021 roku odbędzie się również oficjalny konkurs dla fanów esportu Ferrari, którzy myślą o projektowaniu malowań: Car Livery Contest. Uczestnicy będą mogli tworzyć i zgłaszać motywy dla niektórych samochodów używanych w serii za pośrednictwem specjalnie stworzonej strony internetowej. Najlepsze z nich zostaną udostępnione na oficjalnych kanałach społecznościowych Ferrari, a najpopularniejszy projekt zostanie włączony do gry i wykorzystany podczas oficjalnych wyścigów serii.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Stefano Coletti wystartuje elektryczną Giulią dla Romeo Ferraris
Next post
W 2021 roku odbędą się 40. mistrzostwa klubu Alfy Romeo UK

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ruszyła rejestracja do Ferrari Esports Series 2021