fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W 2021 roku odbędą się 40. mistrzostwa klubu Alfy Romeo UK

W 2021 roku odbędą się 40. mistrzostwa klubu Alfy Romeo UK

W 2021 roku Mistrzostwa Alfa Romeo 750 Motor Club odbędą się po raz 40. z rzędu. Zeszłoroczny sezon przysporzył organizatorom sporo problemów ze względu na sytuację epidemiczną.

Przywiązując dużą wagę do swojego wybitnego dziedzictwa wyścigowego, ale także patrząc w przyszłość, mistrzostwa stale rozwijają się idąc z duchem czasu, aby zapewnić bliskie, ekscytujące i wysokiej jakości emocje zarówno dla kierowców, jak i widzów.

W przeciwieństwie do większości mistrzostw jednomarkowych, Alfa Romeo 750 Motor Club stawia na różnorodność. W 2020 roku w rywalizacji brało udział 8 różnych modeli Alfy Romeo, a w 2021 stawkę wzbogacą co najmniej 4 dodatkowe.

Wyścigi odbywają się na wszystkich głównych torach Wielkiej Brytanii w ciągu 6 weekendów wyścigowych. Łącznie odbędzie się 12 wyścigów. Oprócz Alfy Romeo w 2 klasach wystartują modele Fiata, Abartha i Lancii.

Według organizatorów są to przyjazne i pełne wsparcia mistrzostwa, w których mile widziani są zarówno nowi, jak i doświadczeni kierowcy. Rywalizacja Alfą jest również jednym z najbardziej przystępnych sposobów na ściganie się – koszty budowy są stosunkowo niskie, podobnie jak ceny konkurencyjnych modeli dostępnych w sprzedaży.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Ruszyła rejestracja do Ferrari Esports Series 2021
Next post
Lamborghini – mimo Covidu-19 miało najbardziej dochodowy rok w historii

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

W 2021 roku odbędą się 40. mistrzostwa klubu Alfy Romeo UK