fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Stellantis ogłosił zmiany na czołowych stanowiskach w Alfie Romeo

Stellantis ogłosił zmiany na czołowych stanowiskach w Alfie Romeo

Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny Alfa Romeo, ujawnił 6 nazwisk osób, które objęły ważne stanowiska w strukturze organizacyjnej włoskiej marki. 

Zespół składa się z ludzi o różnych umiejętnościach i doświadczeniu, w pełni zaangażowanych, z autentyczną pasją do tej fantastycznej marki. To punkt wyjścia dla ekscytującej podróży – zapowiedział Jean-Philippe Imparato. 

Za produkty, a właściwie gamę modelową, odpowiadać będzie Daniel Guzzafame, który dołączył do grupy FCA w 2006 roku, gdzie zajmował coraz to bardziej odpowiedzialne stanowiska, m.in. kierownika ds. jakości na poziomie globalnym. W 2015 roku dołączył do Projektu Giorgio, a od 2016 był odpowiedzialny za jakość i rozwój produktu dla marki Maserati. 

Arnaud Leclerc zajmie się strategią marki i współpracą z działem odpowiedzialnym za modele Quadrifoglio. Do FCA dołączył w 2018 roku w roli dyrektora zarządzającego grupą w regionie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ma szeroką wiedzę o branży motoryzacyjnej. Wcześniej pracował m.in. dla Hondy i Psa Groupe. 

Za kształtowanie cen odpowiedzialna będzie Erica Valeria Ferraioli. Pochodzi z włoskiego miasta Salerno i ma 38 lat. W branży motoryzacyjnej pracuje od 2007 roku. Pełniła różne role w Automobili Lamborghini, m.in. kierownika zespołu ds. zarządzania zamówieniami, a następnie kierownika planowania sprzedaży. Do FCA dołączyła w 2011 roku. 

Roberta Zerbi ma być odpowiedzialna za marki Alfa Romeo i Lancia w Europie. Będzie składać raporty bezpośrednio do Jean-Philippe Imparato, Luki Napolitano i Maxime’a Picata. Całą swoją karierę poświęciła branży motoryzacyjnej, stawiając pierwsze kroki w Fordzie, a następnie Toyocie. Wzbogaciła szeregi grupy FCA w 2011 roku jako Product Marketing Manager w Fiacie. 

Larry Dominique będzie odpowiadać za markę Alfa Romeo w Północnej Ameryce i podlegać bezpośrednio pod Marka Stewarta i Jean-Philippe’a Imparato. Pracował wcześniej m.in. dla GM, Chryslera i Nissana. W 2017 roku awansował na stanowisko dyrektora generalnego PSA w Północnej Ameryce. 

Missimilano Trantini będzie odpowiedzialny za markę Alfa Romeo w Chinach. Jest związany z FCA nieprzerwanie od 1997 roku. W hierarchii będzie podlegać Gregoire’owi Olivierowi i Jeanowi-Philippe Imparato.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Alfa Romeo Giulia Veloce po liftingu. Wciąż stawia kierowcę w centrum uwagi
Next post
FCA kupiło kredyty węglowe za ponad 300 mln euro w 2020 roku

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Stellantis ogłosił zmiany na czołowych stanowiskach w Alfie Romeo