fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tipo najbardziej niezawodne w swoim segmencie według GTU

Tipo najbardziej niezawodne w swoim segmencie według GTU

Na łamach niemieckiego dwutygodnika Auto Zeitung opublikowany został raport usterkowości opracowany we współpracy z GTU (Gesellschaft für Technische Überwachung), czyli towarzystwem nadzoru technicznego. W segmencie aut kompaktowych zwycięzcą został Fiat Tipo jako najbardziej niezawodny pojazd w kategorii od 1 do 3 lat. W klasyfikacji generalnej włoski samochód ustąpić musiał jedynie BMW i3 co oznacza, że zajął bardzo wysokie drugie miejsce wśród 250 modeli.

Dane zawarte w raporcie pochodzą z 5 milionów obowiązkowych badań technicznych przeprowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę niemieckich inżynierów zrzeszonych w organizacji GTU. Pojazdy podzielono na segmenty i grupy wiekowe: 1–3 lata (do 40 tys. km), 4–5 (do 60 tys. km), 6–7 (do 90 tys. km), 8–9 (110 tys. km) i 10–11 (130 tys. km). Ranking GTU skupia się na częstotliwości usterek wpływających na bezpieczeństwo jazdy, codzienną eksploatację i nieplanowane koszty napraw. 

Szczególna waga jest zatem przywiązywana do stanu technicznego karoserii, układu kierowniczego i hamulcowego, oświetlenia, elektryki, zawieszenia, a także układu wydechowego. O ostatecznym miejscu w klasyfikacji decydował wynik stanowiący średnią liczbę usterek na 100 pojazdów. Fiat Tipo uzyskał 0,84 co oznacza, że problemy nękały mniej niż 1% wszystkich egzemplarzy w grupie wiekowej 1–3 lata. Drugie w klasie kompaktowej było Audi A3 (2,55), a trzecie – Mercedes klasy A (2,58). Niezawodność modelu potwierdza opinia jednego z użytkowników – naszego czytelnika Radka, który podzielił się wrażeniami po przejechaniu 50 000 km Fiatem Tipo kombi 1.4 T-JET

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oficjalnie: FCA prowadzi rozmowy z PSA o potencjalnej fuzji
Next post
FCA i PSA stworzą czwarty największy koncern motoryzacyjny

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tipo najbardziej niezawodne w swoim segmencie według GTU