fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Vespa świętuje 50-lecie modelu Primavera

Vespa świętuje 50-lecie modelu Primavera

Z okazji 50. rocznicy powstania Vespy Primavery, w Pontederze odbędą się Vespa Color Days. Wśród atrakcji znaleźć można testy drogowe, bezpłatne wizyty w fabryce i muzeum. To wszystko zaplanowano na 21 i 22 kwietnia 2018 roku.

Przy okazji otwarte ma zostać muzeum Piaggio z powiększoną powierzchnią wystawienniczą i nową kolekcją, dzięki której zyskało ono tytuł największego we Włoszech muzeum motocykli i mobilności. W dodatku fabryka produkująca Vespy od 1946 roku również bezpłatnie otworzy swoje drzwi wszystkim chętnym.

Producent spodziewa się, że do miasteczka Pontedera zjedzie się tysiące fanów, rodzin i entuzjastów marki. Wydarzenie Vespa Color Days ma przypadać na 50-lecie wprowadzenia klasycznego modelu Primavera, czyli małego i zwinnego jednośladu, który od samego debiutu w 1968 roku stał się hitem, a z czasem – legendą.

Bezpłatne wizyty w fabryce będzie można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej colordays.vespa.com lub bezpośrednio na miejscu. W ramach tej unikatowej oferty, zwiedzający będą mogli udać się na 45-minutową wycieczkę po liniach montażowych Vespy. Podczas niej towarzystwa będą dotrzymywać osoby zaangażowane na co dzień w produkcję dwukołowych pojazdów legendarnej marki, będących ucieleśnieniem włoskiego stylu – tak przynajmniej twierdzi sam producent.

Vespa Color Days

Analogicznie, rezerwacje na bezpłatne zwiedzanie największego muzeum mobilności i motocykli we Włoszech można złożyć za pośrednictwem tej samej strony (http://colordays.vespa.com/en). We współpracy z Poste Italiane, w sobotę 21 kwietnia, wszyscy zwiedzający ten obiekt otrzymają pocztówkę z okazji 50-lecia Vespa Primavera, ze specjalnym datownikiem.

Vespa Color Days ma być niezapomnianym wydarzeniem obejmującym całą Pontederę. Zaplanowano specjalną trasę z Viale Rinaldo Piaggio, gdzie znajduje się fabryka, do centrum miasta. Producent obiecuje podróż pełną doznań i wspomnień, okraszoną słynnymi piosenkami. Temu wszystkiemu towarzyszyć mają klasyczne skutery Vespy.

Vespa będzie oferować także jazdy testowe nowymi skuterami, w tym specjalną serią na 50-lecie – Primavera 50°. Każdy zarejestrowany na to wydarzenie może poprosić o osobisty „paszport” Vespa Color Days, pozwalający na zbieranie pieczątek. Za te ostatnie z kolei można otrzymać prezent w Village Vespa.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcie: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Druga edycja konkursu IVECO Service Challenge
Następny wpis
Pierwsza runda pucharu ForzaItalia.pl za nami

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Vespa świętuje 50-lecie modelu Primavera