fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wyścigi Abarthów 500

Wyścigi Abarthów 500

Wyścigowe Puchary Abarth 500 Selenia w sezonie 2010

 

 

 

Rok 2010 będzie obfity w wydarzenia sportowe dla marki Abarth w związku z organizacją w Europie trzech wyścigowych Pucharów markowych. Do Pucharów Abarth 500 Selenia Europe i Abarth 500 Selenia Italia dołącza w tym roku Puchar w Wielkiej Brytanii – wszystkie trzy organizowane pod znakiem dwóch fundamentalnych idei przyświecających filozofii Abartha: przystępność i rozrywka.

Tegoroczną wielką nowością w wyścigowych Pucharach Abarthów jest możliwość startu dwóch kierowców w jednym samochodzie – jeden podczas pierwszego wyścigu, kolejny podczas drugiego. Jest to rozwiązanie sprzyjające młodym kierowcom, ponieważ pozwala na znaczne obniżenie kosztów.

Ozdobą programu jest oczywiście Puchar Abarth 500 Selenia Europe, który daje możliwość rywalizacji na najbardziej prestiżowych torach i w międzynarodowym składzie. Przewidzianych jest pięć rund, każda po dwa wyścigi. Początek rywalizacji przypada na 30 maja na niemieckim torze Hockenheim.
Następne będą spotkania w Imoli (liczące się również do włoskiej serii Pucharu), Salzburgu i Brands Hatch (liczące się również do Pucharu Wielkiej Brytani).
Rok 2010 na torze zamknie wyścig w Monzy, 24 października, gdzie w uroczystym zakończeniu sezonu, które zapowiada się niezwykle emocjonująco, wezmą udział również samochody zapisane w Pucharach Italii oraz Wielkiej Brytanii.

Podczas każdej z serii przewidziane są: sesja treningowa, dwie dwudziestominutowe sesje kwalifikacyjne, dwa dwudziestopięciominutowe wyścigi.

Wpisowe do Pucharu Abarth 500 Selenia Europe wynosi 7.500 euro i obejmuje udział we wszystkich wyścigach, odzież, możliwość skorzystania z "punktów gościnnych" Abarth na terenie torów wyścigowych (włącznie z cateringiem) oraz z wyposażonego padoku do wspólnego użytku wraz z innymi zespołami. Dla kierowców zapisanych w seriach włoskich lub angielskich wpisowe jest niższe i wynosi 6.500 euro. Ponadto istnieje możliwość zapisania się na poszczególne eliminacje.

Godne uwagi są nagrody przewidziane w poszczególnych wyścigach oraz nagroda główna, którą jest dla samochód Abarth 500 do jazdy użytkowej.
W Wielkiej Brytanii przewidziano siedem eliminacji, z których pierwsze odbędzie się 4 kwietnia w Oulton Park.
Na Puchar Abarth 500 Selenia Italia składa się 6 eliminacji, każde po dwa wyścigi. Pierwsze z nich będzie miało miejsce 25 kwietnia w Misano. Wyścigi te wchodzą w zakres wydarzeń organizowanych przez CSAI (Commissione Sportiva Automobilistica Italiana – Główna Samochodowa Komisja Sportowa Włoch) i współtowarzyszą wyścigom Formuły ACI/CSAI-Abarth oraz Formuły 3.

Program poszczególnych eliminacji jest identyczny z programem Pucharu europejskiego. W stosunku do roku poprzedniego, z 11.000 do 9.000 euro obniżono wartość wpisowego, a ponadto przewidziano duże udogodnienia dla kierowców z grupy Under 25 (poniżej 25 roku życia). Celem wyżej wspomnianych udogodnień jest pomoc młodym kierowcom w zaistnieniu w świecie wyścigów samochodowych, po znacznie obniżonych kosztach.
Nagrodą dla zwycięzcy mistrzostw jest samochód Abarth 500 do jazdy użytkowej, podczas gdy pierwszemu kierowcy w klasyfikacji Under 18 (poniżej 18 roku życia) na cały następny sezon zostanie w nagrodę wypożyczona Formuła ACI/CSAI-Abarth. W rzeczywistości można brać udział w wyścigach już od 15 roku życia, pod warunkiem posiadana stosownej licencji wyścigowej.

Przewidziane są następujące klasyfikacje: generalna, Under 25, Under 18 oraz (nowość) Gentelman dla kierowców powyżej 40 roku życia.
Wszystkie samochody Abarth 500 Assetto Corse są wyposażone i przygotowane przez warsztaty Officina Abarth, a dostarczane za pośrednictwem sieci Abarth Racing, która dba o ich utrzymanie i obsługę techniczną na torach wyścigowych.

Kalendarz Pucharu Abarth 500 Selenia Europa.
30 maj Hockenheim
04 lipiec Imola
25 lipiec Salzburg
05 wrzesień Brands Hatch
24 październik Monza

Kalendarz Pucharu Abarth 500 Selenia Italia
25 kwiecień Misano
06 czerwiec Magione
04 lipiec Imola
29 sierpień Varano
10 październik Mugello
24 październik Monza

Kalendarz Pucharu Abarth 500 Wielkiej Brytanii
4 kwiecień Oulton Park
18 kwiecień Silverstone
23 maj Cadwell Park
27 czerwiec Snetterton
25 lipiec Silverstone
5 wrzesień Brands Hatch
24 październik Monza

Poprzedni wpis
Il Ponte poleca
Następny wpis
Ambasadorzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Wyścigi Abarthów 500