fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

YouTuber przywrócił do życia spalonego Huracana

YouTuber przywrócił do życia spalonego Huracana

Chris Steinbacher, znana osobowość z YouTube’a, bohater filmów na kanale B is for Build, przy okazji 2019 SEMA Show zaprezentuje swój ostatni projekt – Lamborghini Huracana, który został kupiony jako pojazd po pożarze komory silnika. 

Samochód stanowił bazę dla ambitnego projektu, w ramach którego zamontowany został podwójnie doładowany silnik 7.0 LS V8 o mocy 1500 KM, współpracujący z 6-biegową skrzynią ręczną rodem z Audi R8. Za dedykowane modyfikacje nadwozia odpowiedzialny jest designer Khyzyl Saleem. 

Chris opowiedział o historii tego pojazdu:

Około 6 lub 7 miesięcy temu wpadłem na bardzo, ale to bardzo szalony projekt, który sprawdzi moje umiejętności, naszą kreatywność. Wiedziałem, że będziemy mieli bardzo dużo do roboty, a przy okazji będzie to ekstremalnie kosztowne. Dzisiaj wreszcie mogę się podzielić z wami tym pomysłem, ujawniając nasze plany na 2019 SEMA.

Nasz samochód-dawcę znaleźliśmy tutaj w Rancho Cordova, natknąłem się na to auto wiele miesięcy temu i właściwie pokazałem je wcześniej na moim kanale. Możecie myśleć, że straciłem rozum, że już mam jeden taki samochód, ale ten uczynimy znacznie lepszym. 

Celem było zrealizowanie bardziej długoterminowego i wymagającego projektu, w ramach którego konieczne jest coś więcej niż same czynności mechaniczne i blacharskie. I nie ma wątpliwości, że twórcy spełnili swoje założenia podejmując się unikatowego wyzwania. Cały odcinek możecie obejrzeć na oficjalnym kanale B is for Build na YouTubie:

Wcześniej B is for Build zamontował ręczną skrzynię biegów do Huracana.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Aukcja Finarte w Padwie kusi włoskimi klasykami
Następny wpis
70 lat temu Scuderia Ferrari wygrała swój pierwszy 24 Hours of Le Mans

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

YouTuber przywrócił do życia spalonego Huracana