fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Elektryczny Fiat 500 w usłudze carsharingu FCA Bank i Leasys

Elektryczny Fiat 500 w usłudze carsharingu FCA Bank i Leasys

FCA Bank i jego spółka zależna Leasys, wraz z wprowadzeniem na rynek elektrycznego Fiata 500 nowej generacji, ogłosił uruchomienie usługi współdzielenia samochodów LeasysGO!, w ramach której abonenci będą mogli skorzystać z floty elektrycznych pięćsetek. Ma to umożliwić prosta i intuicyjna, dedykowana aplikacja na smartfony. W 2021 roku klienci będą mieli do dyspozycji ponad 2000 pojazdów. 

Obecnie projekt jest na wczesnym etapie pilotażowym – do grudnia 2020 roku usługa ma być dostępna wyłącznie dla turyńskich pracowników grupy FCA. Po zakończeniu fazy testowej do końca roku usługa będzie dostępna dla zwiedzających, a klienci będą mogli zakupić voucher rejestracyjny na Amazonie, a następnie wykorzystać go w platformie cyfrowej LeasysGO! 

W ten sposób, w ciągu kilku minut klienci będą mogli zarezerwować i korzystać z elektrycznej 500 w wysoce konkurencyjnej cenie miesięcznej, która pozwala na 2 godziny jazdy w skali miesiąca. Po wyczerpaniu limitu dalsze korzystanie będzie naliczane na zasadzie pay per use, w cenie kilku centów na minutę. Ładowanie elektryczne pojazdów będzie całkowicie bezpłatne i zarządzane przez zespół LeasysGO! Klienci zawsze znajdą w pełni naładowane i gotowe do jazdy pięćsetki.

Z kolei w 2021 roku elektryczne Fiaty 500 będą dostępne do wynajmu krótkoterminowego w kilku nowych lokalizacjach, w tym: Mediolanie, Rzymie, Barcelonie i Lyonie.

Andrea Cappello – Fotografo

LeasysGO! i nowa 500 łączą w sobie wszystkie korzyści płynące z jazdy elektrycznej i nowych form mobilności. Usługa ta została stworzona jako rozwiązanie do jazdy w strefach ograniczonego ruchu w miastach, zważywszy na zeroemisyjność pojazdu. Ponadto klienci mogą bez uiszczania dodatkowych opłat korzystać z płatnych miejsc parkingowych. 

Fiat 500 dostępny jest w 3 wariantach nadwozia – jako hatchback, cabrio i 3+1. Do tego klienci mogą wybrać jeden z trzech poziomów wyposażenia: Action, Passion i Icon. Dostępne są dwie opcje zasięgu: Action przejedzie do 180 km według standardu WTLP, zaś Passion i Icon – do 320 km lub nawet 460 km. Niedawno Fiat 500 otrzymał nagrodę Red Dot Award 2020 w kategorii Design Concept.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Charles 5. na Imoli. Dwa bolidy Alfy na miejscach punktowanych
Next post
Unikatowa Lancia Aurelia B52 Spider zostanie sprzedana na aukcji RM Sotheby's

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Elektryczny Fiat 500 w usłudze carsharingu FCA Bank i Leasys