fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Elektryczny Fiat 500 w usłudze carsharingu FCA Bank i Leasys

Elektryczny Fiat 500 w usłudze carsharingu FCA Bank i Leasys

FCA Bank i jego spółka zależna Leasys, wraz z wprowadzeniem na rynek elektrycznego Fiata 500 nowej generacji, ogłosił uruchomienie usługi współdzielenia samochodów LeasysGO!, w ramach której abonenci będą mogli skorzystać z floty elektrycznych pięćsetek. Ma to umożliwić prosta i intuicyjna, dedykowana aplikacja na smartfony. W 2021 roku klienci będą mieli do dyspozycji ponad 2000 pojazdów. 

Obecnie projekt jest na wczesnym etapie pilotażowym – do grudnia 2020 roku usługa ma być dostępna wyłącznie dla turyńskich pracowników grupy FCA. Po zakończeniu fazy testowej do końca roku usługa będzie dostępna dla zwiedzających, a klienci będą mogli zakupić voucher rejestracyjny na Amazonie, a następnie wykorzystać go w platformie cyfrowej LeasysGO! 

W ten sposób, w ciągu kilku minut klienci będą mogli zarezerwować i korzystać z elektrycznej 500 w wysoce konkurencyjnej cenie miesięcznej, która pozwala na 2 godziny jazdy w skali miesiąca. Po wyczerpaniu limitu dalsze korzystanie będzie naliczane na zasadzie pay per use, w cenie kilku centów na minutę. Ładowanie elektryczne pojazdów będzie całkowicie bezpłatne i zarządzane przez zespół LeasysGO! Klienci zawsze znajdą w pełni naładowane i gotowe do jazdy pięćsetki.

Z kolei w 2021 roku elektryczne Fiaty 500 będą dostępne do wynajmu krótkoterminowego w kilku nowych lokalizacjach, w tym: Mediolanie, Rzymie, Barcelonie i Lyonie.

Andrea Cappello – Fotografo

LeasysGO! i nowa 500 łączą w sobie wszystkie korzyści płynące z jazdy elektrycznej i nowych form mobilności. Usługa ta została stworzona jako rozwiązanie do jazdy w strefach ograniczonego ruchu w miastach, zważywszy na zeroemisyjność pojazdu. Ponadto klienci mogą bez uiszczania dodatkowych opłat korzystać z płatnych miejsc parkingowych. 

Fiat 500 dostępny jest w 3 wariantach nadwozia – jako hatchback, cabrio i 3+1. Do tego klienci mogą wybrać jeden z trzech poziomów wyposażenia: Action, Passion i Icon. Dostępne są dwie opcje zasięgu: Action przejedzie do 180 km według standardu WTLP, zaś Passion i Icon – do 320 km lub nawet 460 km. Niedawno Fiat 500 otrzymał nagrodę Red Dot Award 2020 w kategorii Design Concept.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Charles 5. na Imoli. Dwa bolidy Alfy na miejscach punktowanych
Następny wpis
Unikatowa Lancia Aurelia B52 Spider zostanie sprzedana na aukcji RM Sotheby's

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Elektryczny Fiat 500 w usłudze carsharingu FCA Bank i Leasys