fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage Officine Classiche zostało zmodernizowane

FCA Heritage Officine Classiche zostało zmodernizowane

Aby oddać hołd legendarnej historii Mirafiori, atelier certyfikacji i renowacji został rozbudowany i całkowicie odświeżony, przy zachowaniu pełnej zgodności z tożsamością korporacyjną FCA Heritage.

Każda z jej przestrzeni została ozdobiona historycznymi obrazami produkcji w zakładzie w Turynie, na przemian z artystycznymi zdjęciami przedstawiającymi najbardziej kultowe samochody takich marek jak: Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth.

Warsztat Officine Classiche oferuje cały wachlarz usług: od wydawania certyfikatów autentyczności, przez pomoc techniczną, usługi serwisowe, aż po kompletną renowację. Aby uczcić najnowsze modernizacje, FCA Heritage wyprodukował film ilustrujący drogę, jaką przebyli kolekcjonerzy, którzy postanowili powierzyć swoje drogocenne pojazdy ekspertom z Officine Classiche

6 listopada 2020 roku miała miejsce inauguracja nowego Officine Classiche. Rozbudowany i całkowicie odświeżony w wyglądzie zewnętrznym i układzie przestrzennym warsztat Officine Classiche jest niekwestionowaną wizytówką oddziału FCA, który chroni i wzbogaca dziedzictwo historyczne marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth. Wydarzenie skomentował Roberto Giolito, szef FCA Heritage w regionie EMEA:

Odświeżenie Officine Classiche stanowi nowy punkt wyjścia do spojrzenia w przyszłość z coraz większym rozmachem, nadal przywracając nasze dziedzictwo motoryzacyjne do życia. Dokładnie taka jest główna misja FCA Heritage: nie tylko świętować, ale i wzmacniać, nie tylko chronić, ale i ożywiać klejnoty, które odziedziczyliśmy po naszej historii. To dziedzictwo nadal inspiruje modele jutra, oczywiście bardziej zrównoważone i wyposażone w technologie łączności, ale wciąż reprezentujące włoskie piękno, które zawsze wyróżniało nasze dzieła sztuki na czterech kołach.

Odświeżone warsztaty pod względem wyglądu bardziej przypominają przestrzeń Heritage Hub oraz Heritage Gallery w Mirafiori Motor Village. Przeprojektowanie Officine Classiche stanowi również hołd złożony słynnemu kompleksowi przemysłowemu Mirafiori, największemu zakładowi FCA na świecie i siedzibie klasycznego warsztatu samochodowego od 2015 roku, mieszczącej się w byłej siedzibie Mirafiori Workshop 83 na Via Plava w Turynie i zajmującej przestrzeń około 6000 m². 

Wnętrze warsztatu zostało zaprojektowane i wyposażone we współpracy ze specjalistami marki Mopar. To właśnie tutaj prowadzone są wszelkie operacje naprawcze, renowacyjne i certyfikacyjne na zabytkowych samochodach Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth, należących zarówno do kolekcjonerów prywatnych, jak i do bezcennej kolekcji FCA Heritage. W sumie od 2015 roku do chwili obecnej przeprowadzono dziesiątki napraw i wydano około 500 certyfikatów dla właścicieli samochodów z całego świata: od Japonii do USA, od Kostaryki do Tajlandii, aż po karaibską wyspę Antigua.

Dokładność i wierne odwzorowanie oryginału każdej naprawy jest gwarantowana przez wykorzystanie danych produkcyjnych i rysunków technicznych każdego modelu, przechowywanych w archiwum firmy, a także przez wyjątkowe doświadczenie zespołu specjalistów FCA Heritage. Ten sam zespół, który opiekuje się zabytkową kolekcją FCA, jest również dostępny dla klientów prywatnych, oferując usługi od prostej konserwacji do kompleksową renowację.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Dostarczono pierwsze Iso Rivolta GTZ w kolorze Monza Green
Next post
65 lat temu Manuel Fangio za kierownicą Maserati Tipo 300S triumfował w GP Wenezueli

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA Heritage Officine Classiche zostało zmodernizowane