fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA pomaga dzieciom w obliczu epidemii koronawirusa

FCA pomaga dzieciom w obliczu epidemii koronawirusa

Firma Fiat Chrysler Automobiles jest bardzo zaangażowana w niesienie pomocy potrzebującym w związku z wybuchem epidemii Covid-19. Obecnie trwa przebudowa pierwszej fabryki, która wkrótce zacznie wytwarzać maski dla personelu służby zdrowia. Program wsparcia zostanie rozszerzony o nowe działania i skoncentruje się na dwóch głównych obszarach: organizacji charytatywnych usług dostarczania żywności dla dzieci oraz wsparciu programów technicznych, logistycznych i produkcyjnych.

Zdaniem prezesa FCA – Mike’a Manleya – nastały bardzo ciężkie czasy:

Nigdy nie było ważniejszego momentu na pomoc dzieciom i ich rodzinom w naszych społecznościach, niż teraz, momencie wielkiej niepewności. W tym czasie skoncentrowaliśmy nasze zasoby na tych działaniach, które możemy szybko wdrożyć i które będą miały największy wpływ, tak jak zrobiliśmy to we Włoszech, gdy tylko rozpoczęła się sytuacja kryzysowa.

FCA będzie współpracować z organizacjami non-profit i fundacjami, które dostarczają żywność dla dzieci do czasu ich powrotu do szkół. Działania już są wdrażane w życie. Docelowo firma chce zapewnić ponad milion posiłków dzieciom w wieku szkolnym w społecznościach wokół głównych zakładów produkcyjnych w USA w stanach Illinois, Indiana, Michigan i Ohio. Z czasem program zostanie rozszerzony na całym kraj, a także Kanadę i Meksyk i wesprze podobne działania skupione na pomaganiu dzieciom.

Włosko-amerykańskie przedsiębiorstwo inwestuje swoje środki techniczne, logistyczne i produkcyjne w sprzęt medyczny i narzędzia ochrony osobistej. W najbliższych tygodniach zdolność do produkcji masek będzie jeszcze wyższa, dzięki czemu więcej osób z personelu służby zdrowia na całym świecie otrzyma między innymi maski. Co więcej, FCA czerpiąc z doświadczenia zespołu inżynierów i logistyków we Włoszech pomaga lokalnemu producentowi respiratorów i innych sprzętów medycznych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari 330 GTS Pininfarina z 1967 sprzedane za ponad 1,8 mln dolarów
Następny wpis
Elektryczna Alfa Romeo Giulia GTe od Totem oficjalnie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA pomaga dzieciom w obliczu epidemii koronawirusa