fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA pomaga dzieciom w obliczu epidemii koronawirusa

FCA pomaga dzieciom w obliczu epidemii koronawirusa

Firma Fiat Chrysler Automobiles jest bardzo zaangażowana w niesienie pomocy potrzebującym w związku z wybuchem epidemii Covid-19. Obecnie trwa przebudowa pierwszej fabryki, która wkrótce zacznie wytwarzać maski dla personelu służby zdrowia. Program wsparcia zostanie rozszerzony o nowe działania i skoncentruje się na dwóch głównych obszarach: organizacji charytatywnych usług dostarczania żywności dla dzieci oraz wsparciu programów technicznych, logistycznych i produkcyjnych.

Zdaniem prezesa FCA – Mike’a Manleya – nastały bardzo ciężkie czasy:

Nigdy nie było ważniejszego momentu na pomoc dzieciom i ich rodzinom w naszych społecznościach, niż teraz, momencie wielkiej niepewności. W tym czasie skoncentrowaliśmy nasze zasoby na tych działaniach, które możemy szybko wdrożyć i które będą miały największy wpływ, tak jak zrobiliśmy to we Włoszech, gdy tylko rozpoczęła się sytuacja kryzysowa.

FCA będzie współpracować z organizacjami non-profit i fundacjami, które dostarczają żywność dla dzieci do czasu ich powrotu do szkół. Działania już są wdrażane w życie. Docelowo firma chce zapewnić ponad milion posiłków dzieciom w wieku szkolnym w społecznościach wokół głównych zakładów produkcyjnych w USA w stanach Illinois, Indiana, Michigan i Ohio. Z czasem program zostanie rozszerzony na całym kraj, a także Kanadę i Meksyk i wesprze podobne działania skupione na pomaganiu dzieciom.

Włosko-amerykańskie przedsiębiorstwo inwestuje swoje środki techniczne, logistyczne i produkcyjne w sprzęt medyczny i narzędzia ochrony osobistej. W najbliższych tygodniach zdolność do produkcji masek będzie jeszcze wyższa, dzięki czemu więcej osób z personelu służby zdrowia na całym świecie otrzyma między innymi maski. Co więcej, FCA czerpiąc z doświadczenia zespołu inżynierów i logistyków we Włoszech pomaga lokalnemu producentowi respiratorów i innych sprzętów medycznych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari 330 GTS Pininfarina z 1967 sprzedane za ponad 1,8 mln dolarów
Next post
Elektryczna Alfa Romeo Giulia GTe od Totem oficjalnie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA pomaga dzieciom w obliczu epidemii koronawirusa