fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari California Spyder od GTO Engineering zaprezentowane podczas Goodwood Revival

Ferrari California Spyder od GTO Engineering zaprezentowane podczas Goodwood Revival

Ferrari 250 GT SWB California Spyder jest jednym z najbardziej pożądanych samochodów klasycznych. Powstało 106 oryginalnych egzemplarzy. W przypadku dobrze zachowanych sztuk zmiana właściciela wiąże się z transakcją opiewającą na kwotę około 16 mln dolarów.

Mało tego. To i tak dwa razy mniej, niż w przypadku jeszcze rzadszych odmian ze stalowym nadwoziem! Nawet podróbki są drogie, o czym świadczy Spyder zbudowany z okazji Ferrari Bueller’s Day Off za prawie 400 000 dolarów w 2020 roku.

Oznacza to, że nawet większość entuzjastów motoryzacji, nawet tych całkiem zamożnych, nie może sobie na pozwolić na zakup takiego pojazdu. Z pomocą przychodzi brytyjska firma GTO Engineering, która jest już dobrze znana z modeli 250 GT SWB Revival i 250 Testa Rossa Revival. Za kwotę od 750 000 do 850 000 funtów, w zależności od pojazdu bazowego i ostatecznej specyfikacji, GTO Engineering zbuduje dla klienta SWB Spyder Revival. Finalny produkt do złudzenia przypomina oryginał z 1960 roku z zakrytymi reflektorami.

Pojazd miał swoją premierę podczas Goodwood Revival, imprezie dla samochodów sprzed 1966 roku, która jest retro odpowiednikiem Goodwood Festival of Speed.

Zgodnie z wymogami GTO Engineering, samochód-dawca musi być marki Ferrari, aby mógł legalnie nosić emblematy włoskiej marki z Maranello. Przy czym brytyjska firma z szacunku dla dziedzictwa Ferrari, nie ma zamiaru niszczyć pojazdu nadającego się do odrestaurowania. Uszkodzone przez ogień egzemplarze, np. 330, to idealni kandydaci.

Proces budowy wymaga 1500 godzin pracy, aby wykonać ręcznie formowane aluminiowe nadwozie i wzmocnić podwozie, aby było sztywniejsze niż oryginał. Od tego momentu nabywcy mają wybór między zachowaniem standardowego 3-litrowego V12, a uaktualnieniem do wersji 3.5 lub 4.0. Jednostka może współpracować z 4- lub 5-biegową skrzynią ręczną.

GTO Engineering twierdzi, że nabywcy to intrygująco zróżnicowana grupa. Niektórych po prostu nie stać na prawdziwy egzemplarz, podczas gdy inni mają oryginał schowany w domu, ale chcą takiego, który wygląda i jeździ tak samo. Ci ostatni chcą się czuć zrelaksowani prowadząc swój pojazd. 

A niektórzy faktycznie posiadali oryginalnego Spydera w przeszłości, ale sprzedali go zanim ceny naprawdę oszalały, a teraz nie mogą sobie pozwolić na ponowny zakup.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Podium w SRO GT na Nürburgringu dla zespołu FDA Esports Team
Next post
Brzmienie Pagani Huayry R nawet na filmie zapiera dech w piersiach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari California Spyder od GTO Engineering zaprezentowane podczas Goodwood Revival