fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat 500 zadebiutował w pałacach Kwirynalskim i Chigi

Fiat 500 zadebiutował w pałacach Kwirynalskim i Chigi

John Elkann, Pietro Gorlier i Olivier Francois zaprezentowali nowego Fiata 500 w pałacu Kwirynalskim (Palazzo del Quirinale) w Rzymie. W wydarzeniu wzięły udział ważne osobistości, w tym prezydent Republiki Włoskiej Sergio Mattarelli. Następnie kierownictwo FCA udało się do pałacu Chigi (Palazzo Chigi), aby przedstawić elektryczny samochód premierowi Włoch.

Na dziedzińcu pałacu prezydenckiego John Elkann, Pietro Gorlier i Olivier Francois wyjaśnili prezydentowi, że trzecia generacja 500 to odpowiedź na zrównoważoną mobilność jutra. Pojazd został zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany w Turynie co oznacza, że to prawdziwy produkt Madeat Fiat i Made in Turin, co podkreśla jego włoskie dziedzictwo. 

To kolejny świetny przykład kreatywności i innowacyjności, z których firma i miasto, w którym Fiat został założony ponad 120 lat temu, są dumne. Świadczą o tym również wszystkie inicjatywy emobilności, jakie zostały zapoczątkowane w kompleksie Mirafiori. Należą do nich m.in. projekt pilotażowy Vehicle-to-Grid (V2G). Do końca 2021 roku infrastruktura będzie miała zdolność podłączenia nawet 700 samochodów elektrycznych do ultraszybkiej sieci energetycznej.

Po południu kierownictwo FCA odwiedziło siedzibę rządu włoskiego, aby spotkać się z premierem na dziedzińcu Palazzo Chigi. Była to doskonała okazja, aby potwierdzić zaangażowanie FCA w realizację szeroko zakrojonego planu inwestycyjnego dla Włoch, którego duża część została już uruchomiona w zakładach krajowych. Plan ten opiera się na przekształceniu włoskiego przemysłu motoryzacyjnego z myślą o przyszłości charakteryzującej się niską emisją zanieczyszczeń, napędzanego przez pojazdy hybrydowe i elektryczne.

Pierwsza generacja oferowała mobilność i wolność w latach 60. Po 63 latach od premiery, trzecia generacja kontynuuje misję, tak samo zresztą jak model z 2007 roku. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Previous post
Alfa Romeo Giulia Q i Stelvio Q – opinie użytkowników
Next post
Pechowy wyścig na Silverstone dla FDA

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fiat 500 zadebiutował w pałacach Kwirynalskim i Chigi