fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kimera Automobili zaprezentuje nowoczesną interpretację Lancii 037

Kimera Automobili zaprezentuje nowoczesną interpretację Lancii 037

Firma o nazwie Kimera Automobili ogłosiła plany wprowadzenia do oferty nowego supersamochodu, który będzie hołdem dla oryginalnej Lancii 037 – ostatniego auta z napędem na jedną oś, który zdobył tytuł WRC.

Kimera Automobili jest jednym z najlepszych warsztatów zajmujących się renowacją włoskich samochodów rajdowych, szczególnie Lancii. Specjalizują się w takich modelach, jak m.in.: Stratos, Delta i oczywiście 037.

Nowa Kimera EVO37 będzie zupełnie nowym samochodem, który pozostanie wierny projektowi i inżynierii oryginalnej Lancii 037. Firma zatrudniła specjalistów, którzy pracowali nad oryginałem, aby pomogli stworzyć nowoczesną reinkarnację historycznej Lancii.

Jednym z wyróżniających się nazwisk jest Claudio Lombardi, inżynier stojący za czterocylindrowym silnikiem rajdowym Lancii. Z pomocą Lombardiego nowa Kimera EVO37 będzie korzystać z podobnego układu z jednostką 2-litrową, ale zmodernizowaną do współczesnych standardów.

Kimera obiecuje, że nowy EVO37 będzie rozwijać około 550 KM. Firma oferuje możliwość wyboru pomiędzy manualną i sekwencyjną skrzynią biegów. W połączeniu z masą wynoszącą zaledwie 950 kg, ta nowoczesna interpretacja Lancii 037 ma pozostać wierna pierwowzorowi jeśli chodzi o właściwości jezdne. Producent obiecuje, że auto będzie dawało mnóstwo frajdy z jazdy.

Produkcja będzie ograniczona – Kimera planuje zbudować tylko 37 egzemplarzy EVO37. Ceny zaczynają się podobno od około pół miliona euro. Oficjalna premiera samochodu została zapowiedziana na 22 maja.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Szef Alfy Romeo: pasja dla marki może być kluczem do sukcesu
Next post
Tak wygląda ostateczny design nowoczesnej interpretacji 250 GTO od GTO Engineering

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Kimera Automobili zaprezentuje nowoczesną interpretację Lancii 037