fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini – mimo Covidu-19 miało najbardziej dochodowy rok w historii

Lamborghini – mimo Covidu-19 miało najbardziej dochodowy rok w historii

Rok, w którym wybuchła pandemia koronawirusa, był również najbardziej dochodowym rokiem w historii Lamborghini, poinformował producent w oświadczeniu.

Stephan Winkelmann, 58-letni szef marki był tym faktem zaskoczony:

Idealna mieszanka modeli i rosnąca personalizacja naszych produktów popchnęły rentowność na najwyższe poziomy. 

Winkelmann przede wszystkim miał na myśli wielki sukces SUV-a Urusa, a także limitowanego Siana. Firma z Sant’Agata Bolognese na przestrzeni 12 miesięcy dostarczyło 7430 aut swoim klientom. To drugi najlepszy wynik w historii, jedynie rok wcześniej liczba klientów była wyższa i sięgnęła 8250. 

Automobili Lamborghini odmówiła określenia dokładnej marży operacyjnej lub procentowego wzrostu od 2019 roku. Stany Zjednoczone, z 2224 dostarczonymi pojazdami, pozostają najlepszym rynkiem dla sprzedaży Lamborghini, z Niemcami na drugim miejscu (607 sprzedanych pojazdów) i Chinami – na trzecim (604 sprzedanych pojazdów). 

W Chinach, podobnie jak w innych krajach, SUV-y o wysokich osiągach i średniej cenie sześciocyfrowej przewyższają sprzedażą pozostałe sedany i samochody sportowe w ofercie takich producentów, jak Lamborghini, Bentley, Aston Martin i Rolls-Royce. W zeszłym roku Urus stanowił 59% sprzedaży Lamborghini na całym świecie.

Stephan nie ma wątpliwości, że decyzja o opracowaniu Urusa była właściwa:

Urus daje nam spokój pod względem zwrotu z inwestycji, a także zarobków, a zarobki dają nam pewność, że możemy reinwestować w przyszłość. Jest jasne, że dywersyfikacja, którą mamy dzięki Urusowi, bardzo nam pomaga. W nadchodzącym roku skupimy się na premierze Huracana STO i dwóch innych samochodów opartych na kultowym V12. 

Mając na uwadze sukcesy Lamborghini, Winkelmann nie spodziewa się, że tak dobrze pozycjonowana na rynku i w grupie Volkswagena marka miałaby trafić na sprzedaż.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
W 2021 roku odbędą się 40. mistrzostwa klubu Alfy Romeo UK
Next post
W Tychach powstał Fiat 500 nr 2 500 000

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lamborghini – mimo Covidu-19 miało najbardziej dochodowy rok w historii