fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Połączenie FCA i PSA to kwestia tygodni

Połączenie FCA i PSA to kwestia tygodni

Firmy Fiat Chrysler Automobiles i PSA Group za pośrednictwem swoich wewnętrznych kanałów komunikacyjnych poinformowały pracowników, że w najbliższych tygodniach zostanie podpisane wiążące porozumienie w sprawie fuzji. Tak przynajmniej wynika z wtorkowej publikacji na łamach Reutersa

Dotychczas utworzonych zostało 9 grup roboczych pod przewodnictwem skarbnika i globalnego dyrektora ds. rozwoju biznesu w FCA – Davida Ostermanna – oraz wiceprezesa przewodniczącego ds. programu i strategii w PSA – Olivera Bourgesa. Nieustannie trwają pracę nad sfinalizowaniem fuzji, w wyniku której miałby powstać czwarty co do wielkości producent samochodów na świecie. 

Prezes FCA John Elkann powiedział w zeszłym tygodniu, że nie martwi go amerykański pozew sądowy wystosowany przez General Motors przeciwko FCA i jest przekonany o zawarciu wiążącej transakcji z PSA do końca tego roku.

Zarząd FCA-PSA ma się składać z 11 członków, a szacowany wskaźnik wpływów ma sięgać 3,7 mld rocznie, przy wartości rynkowej 50 miliardów dolarów w oparciu o bieżące ceny akcji. Akcjonariusze każdej ze spółek mają posiadać 50% udziałów w połączonej jednostce. Sama fuzja ma nie zagrażać żadnej z 13 marek, które będą wchodziły w skład portfolio połączonej firmy. W następstwie tej wiadomości w branży motoryzacyjnej rozgorzały spekulacje dotyczące przyszłości Lancii – fani liczą na jej powrót do łask i ponowne wprowadzenie na międzynarodowe rynki. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Scuderia Ferrari gotowe na Abu Dhabi
Następny wpis
Oto wizualizacja czterosobowego Ferrari GTC4 Grand Lusso

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Połączenie FCA i PSA to kwestia tygodni