fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Rekordowy pierwszy kwartał Automobili Lamborghini

Rekordowy pierwszy kwartał Automobili Lamborghini

Automobili Lamborghini zamyka pierwszy kwartał 2021 roku z kolejnym osiągniętym rekordem. Producent supersportów z Sant’Agata Bolognese dostarczył od stycznia do marca 2422 samochody, co oznacza jego najlepsze wyniki w historii. 

Wzrost sprzedaży wyniósł 25% więcej w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku i jest o 22% wyższy niż w pierwszym kwartale 2019 roku, stanowiącym obecnie drugi najlepszy rezultat w historii. 

Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini, skomentował osiągnięcie:

Lamborghini nadal odpowiada na silny popyt rynkowy z rosnącą atrakcyjnością, pomimo trwających wyzwań i niepewności na rynku. Mamy bardzo pozytywne perspektywy na ten rok, dzięki bankowi zamówień, który wzrósł o 25% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 roku i obejmuje już dziewięć miesięcy produkcji.  Jesteśmy gotowi realizować nowe cele, które sobie wyznaczyliśmy i konkretnie, za pomocą znaczących innowacji, odpowiedzieć na moment szeroko zakrojonej transformacji, która dotyka całą branżę motoryzacyjną.

Urus nadal pozostaje najpopularniejszym modelem Lamborghini (1382 sztuki), za nim plasuje się Huracán (753) i Aventador (287). Wśród rynków: Stany Zjednoczone, Chiny i Niemcy wykazały pozytywną dynamikę na tym wczesnym etapie roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Ruszają zamówienia na nowego Fiata Tipo City Sport
Next post
F1 na Imoli: Charles tuż poza podium, Sainz 5. Alfa Romeo bez punktów

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Rekordowy pierwszy kwartał Automobili Lamborghini