fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alessandro Cinelli objął stanowisko szefa aerodynamiki w Alfa Romeo Racing

Alessandro Cinelli objął stanowisko szefa aerodynamiki w Alfa Romeo Racing

Sauber Motorsport AG, który prowadzi i zarządza zespołem Alfa Romeo Racing w Mistrzostwach Świata Formuły 1, powołał Alessandro Cinellego na stanowisko kierownika działu aerodynamiki. Zastąpi on Jana Monchauxa, który od 1 sierpnia pełni rolę dyrektora technicznego.

Alessandro dołącza do Alfy Romeo Racing ze Scuderia Ferrari, gdzie był szefem Aero Experimental Group i przez 17 lat zajmował różne inne stanowiska w obrębie działu aerodynamiki. Cinelli rozpocznie pracę w Sauber Motorsport AG już 19 sierpnia 2019 roku, z czego bardzo się cieszy:

Jestem bardzo podekscytowany perspektywą pracy w SauberMotorsport i z niecierpliwością czekam na wyzwania, jakie się wiążą z prowadzeniem niezwykle utalentowanego zespołu ds. aerodynamiki. Dołączam do tego młodego grona w celu poprawy wyników osiąganych na torze. Jestem przekonany, że możemy podążać w dobrym kierunku i przynieść zespołowi jeszcze większy sukces.

Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG również jest zadowolony z najświeższego transferu:

Cieszę się, że mogę powitać Alessandro w Sauber Motorsport i Alfa Romeo Racing. Dołącza do silnego zespołu aerodynamicznego i z niecierpliwością czekamy na to, aby kontynuował solidną pracę, którą wykonywano do tej pory. Podczas ostatnich spotkań pokazaliśmy, w jaki sposób nadal wzmacniamy nasze struktury i ewoluujemy, bez wprowadzania rewolucji, co pomogło nam w ostatnich latach osiągnąć znaczące postępy.

Najbliższy wyścig Formuły 1 będzie miał miejsce na Węgrzech 4 sierpnia 2019 roku. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Alfa Romeo Giulia Q kontra Tesla Model 3
Następny wpis
Vettel na podium, Leclerc czwarty

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Alessandro Cinelli objął stanowisko szefa aerodynamiki w Alfa Romeo Racing