fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Muzeum w Sant’Agata Bolognese otwarte z nową wystawą „Future is our legacy”

Muzeum w Sant’Agata Bolognese otwarte z nową wystawą „Future is our legacy”

Muzeum Automobili Lamborghini w Sant’Agata Bolognese ponownie otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających z dniem 3 maja. Po przymusowym zamknięciu w ostatnich miesiącach z powodu pandemii, jedno z najbardziej kultowych miejsc Lamborghini powraca do życia z nową wystawą zatytułowaną Future is our legacy (Przyszłość jest naszym dziedzictwem).

Tytuł wystawy przywołuje filozofię Automobili Lamborghini: firmy, która nieustannie patrzy w przyszłość, wyprzedzając czasy, nigdy nie zapominając o swojej przeszłości. Wystawa zbiega się z dwoma ważnymi wydarzeniami: 20. rocznicą powstania MUDETEC i 50. rocznicą powstania Countacha.

Zgodnie z tradycją Lamborghini, wystawa – podzielona na dwa piętra – ma łączyć w sobie innowacje i tradycje. Tunel przy wejściu rozpala emocje zwiedzających niepowtarzalnym dźwiękiem silnika V12, wraz z filmem wideo, który jest hołdem dla ikonicznych modeli V12. Na parterze ścieżka jest ułożona tak, aby zwiedzający mogli odkryć modele produkowane od lat 60. do 90. – od Miury do Diablo, a następnie przenieść się w przyszłość podziwiając design dwóch ostatnich wizjonerskich modeli: Essenza SCV12 i Vision GT.

Niekwestionowanym bohaterem drugiego piętra jest Countach, który w tym roku obchodzi swoje 50-lecie: model, który oprócz tego, że widniał na plakatach całych pokoleń i został wykorzystany w dziesiątkach filmów, przyczynił się do tego, że Lamborghini stało się legendą. Umieszczony na platformie Countach zdaje się „przyglądać” modelom wyprodukowanym od 2000 roku, które nieuchronnie czerpały z niego inspirację zarówno pod względem designu, jak i rozwiązań technologicznych. Zwiedzanie kontynuowane jest wśród limitowanych edycji modeli takich, jak Reventón, Sesto Elemento, Veneno, Centenario oraz Sian – ten ostatni to pierwsze produkcyjne Lamborghini korzystające z technologii hybrydowej.

Od 3 maja muzeum będzie otwarte codziennie od 9.30 do 18.00 (z wyjątkiem 15 sierpnia i 25 grudnia), z ostatnim wejściami zaplanowanymi na godzinę 17.00. Ze względu na obowiązujące rządowe przepisy pandemiczne, wstęp jest ograniczony do maksymalnie 12 zwiedzających co pół godziny. Obowiązkowe jest noszenie maski.

Rezerwacji należy dokonać z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum: https://www.lamborghini.com/en-en/museum

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
28 kwietnia minęło 105 lat od narodzin Ferruccio Lamborghiniego
Next post
Występ Ferrari w GP Portugalii poniżej oczekiwań

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Muzeum w Sant’Agata Bolognese otwarte z nową wystawą „Future is our legacy”