fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Stellantis chce mieć marżę zysku w 2021 na poziomie od 5,5 do 7,5%

Stellantis chce mieć marżę zysku w 2021 na poziomie od 5,5 do 7,5%

Stellantis, utworzony w wyniku połączenia Fiat Chrysler Automobiles i PSA Group, zamierza w tym roku podnieść marże zysku do poziomu osiągniętego przez prezesa Carlosa Tavaresa w PSA. Celem jest skorygowanej marży zysku operacyjnego od 5,5 procent do 7,5 procent w tym roku zakładając, że nie będzie dalszych znaczących blokad związanych z Covid-19.

W ubiegłym roku marża ta wyniosła 5,3%: 4,3% w FCA i 7,1% w PSA z wyłączeniem pakietu kontrolnego w firmie Faurecia produkującej części zamienne, która wkrótce zostanie wydzielona ze Stellantis. Tavares zapewnił poprawę marż w PSA dzięki cięciu kosztów, uproszczeniu gamy modeli i uzyskaniu synergii z zakupu Opla/Vauxhalla.

Łączny skorygowany zysk przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) wyniósł w ubiegłym roku 7,1 mld euro (8,6 mld dolarów), co było zdecydowanie wynikiem powyżej oczekiwań. Stellantis planuje uzyskać ponad 5 mld euro rocznie oszczędności wynikających z połączenia, bez zamykania zakładów ani cięcia miejsc pracy. 

Stellantis został utworzony w styczniu 2021 roku. W skład firmy wchodzi 14 marek, w tym m.in.: Fiat, Peugeot, Opel, Jeep, Ram i Maserati. Firma planuje wspólnie opracować nowe generacje marek Alfa Romeo, DS i Lancia. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
W dekadę Fiat i Ferrari straciło na popularności
Next post
Lamborghini Diablo SV-R sprzedane za 550 000 dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Stellantis chce mieć marżę zysku w 2021 na poziomie od 5,5 do 7,5%