fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA rozpoczęło 90% planowanych we Włoszech inwestycji

FCA rozpoczęło 90% planowanych we Włoszech inwestycji

Fiat Chrysler Automobiles rozpoczął 90% planowanych we Włoszech inwestycji – tak przynajmniej wynika z wypowiedzi szefa FCA Europe – Pietra Gorliera.

W zeszłym roku włosko-amerykański producent samochodów oznajmił, że wyda 5 miliardów euro we Włoszech do 2021 roku. Plan miał obejmować wprowadzenie na rynek 5 modeli elektrycznych i hybrydowych, przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych we włoskich zakładach. I jak uważa Gorlier, pomimo nieuzasadnionych spekulacji, FCA konsekwentnie wprowadza swoje plany w życie i to bez opóźnień, o czym wspomniał na spotkaniu włoskiego stowarzyszenia przemysłu samochodowego ANFIA w zakładzie FCA w Melfi – „około 90% inwestycji zostało zrealizowanych.”

W sferze spekulacji pozostaje to, ile pieniędzy dotychczas przeznaczonych zostało na inwestycje. Część z nich zainwestowano w modernizację zakładu produkcyjnego Mirafiori w Turynie. Wszystko z myślą o produkcji elektrycznego Fiata 500, a także hybrydowych wariantów Compassa i Renegade’a. W planach jest wytwarzanie także zelektryfikowanych modeli Maserati i Alfy Romeo, jak również kompaktowego SUV-a zaprezentowanego w formie Tonale. Ten ostatni ma być oferowany w odmianie hybrydowej plug-in. Za produkcję Tonale będzie odpowiadać fabryka Pomigliano obok Neapolu.

We wrześniu marka Maserati ogłosiła plany produkcji pierwszych modeli hybrydowych i zasilanych bateriami, w tym elektrycznego samochodu sportowego i średniej wielkości SUV-a. Samochód sportowy będzie produkowany w zakładzie Maserati w Modenie, w północnych Włoszech. Zaś SUV ma wejść do produkcji już na początku 2020 roku w fabryce FCA w Cassino, w środkowych Włoszech, gdzie powstaje Alfa Romeo Stelvio. Zakład otrzyma nową linię produkcyjną, mogącą obsługiwać samochody zelektryfikowane. 

Co więcej, FCA finalizuje rozmowy na temat fuzji z Grupą PSA w celu stworzenia czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Pięciu kierowców FDA (Ferrari Driving Academy) wystartuje w Formule 2 w 2020 roku
Next post
FCA Heritage wystawia samochody w 3 europejskich muzeach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA rozpoczęło 90% planowanych we Włoszech inwestycji